Reklama

Reklama

Przegrał z... Piotrem Adamczykiem

Dwukrotnie nominowany do Oscara Brytyjczyk, który unika Hollywood - Jude Law.

Właśnie weszła do kin druga część "Sherlocka Holmesa", w której wciela się w dr. Watsona. Dla Jude’a Law to 43. rola filmowa.

Reklama

Zielonooki Brytyjczyk znów zachwycił krytyków i widzów aktorskim warsztatem. Mimo hollywoodzkiego sukcesu nadal mieszka w rodzinnym Londynie. Kibicuje londyńskiemu klubowi piłkarskiemu Tottenham Hotspur. Jest współwłaścicielem firmy producenckiej Natural Nylon.

Umie grać na saksofonie, czego nauczył się do roli w filmie "Utalentowany pan Ripley". Uwielbia wspinaczkę i jazdę na rowerze. Nie znosi... być traktowany jak gwiazda.

Korzenie

Na świat przyszedł 39 lat temu w Lewisham w Londynie. Jego rodzice, Peter i Maggie, byli nauczycielami, ale obecnie pracują w teatrze we Francji. Ma starszą siostrę Natashę, z zawodu fotografkę. Pierwsze kroki aktorskie stawiał w wieku 12 lat w National Youth Music Theatre. W wieku 17 lat porzucił naukę w liceum dla roli w operze mydlanej "Family".

Filantrop

Chętnie wspiera wszelkie działania charytatywne i wydaje na nie niemałą część swojej fortuny. Udzielał się w kampaniach pro-zwierzęcych, pomocy dzieciom, promocji pokojowych rozwiązań konfliktów, ratowania zabytków. Jest ambasadorem fundacji księcia Karola "Children and the Arts Foundation".

Miłość

W wieku 22 lat poznał 7 lat starszą aktorkę Sadie Frost. Zostali małżeństwem. Dochowali się synów Rafferty’ego i Rudy’ego oraz córki Iris. Zaraz po rozwodzie w 2003 roku poznał aktorkę Siennę Miller. Zaręczyli się w 2004 roku i... szybko rozstali, bo Jude przyznał się do romansu z nianią swoich dzieci. Potem znów byli razem i znów się rozstali.

W 2009 roku Jude po raz czwarty został ojcem - córkę Sophię urodziła amerykańska modelka Samantha Burke. Pod koniec 2009 roku Sienna znów była u jego boku. Ostatecznie rozstali się wiosną 2011 roku i wygląda na to, że tym razem to naprawdę koniec, bo Sienna jest obecnie w ciąży z Tomem Sturridge’em. 

Nie został papieżem

Może przebierać w scenariuszach. Niektóre role są pisane dla niego ("Holiday"). Ale roli Jana Pawła II w "Karol - człowiek, który został papieżem", o którą się starał, nie dostał. Rywalizację przegrał z Piotrem Adamczykiem.

NA

Dowiedz się więcej na temat: Jude Law | Piotr Adamczyk | Sherlock Holmes

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje