Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Projektantka roku 2012!

Czy pan jest ojcem tej słynnej Stelli?

To był piękny wieczór. W luksusowym hotelu Savoy w Londynie pojawili się sami piękni, bogaci i sławni ludzie. Powód? Wręczano najważniejsze nagrody dotyczące brytyjskiej mody.

Na dyplomowym pokazie chodziły Naomi i Kate

Reklama

Bezkonkurencyjna okazała się córka słynnego Beatlesa Paula McCartneya - 41-letnia Stella McCartney. Otrzymała statuetkę w kategorii "projektant roku" i "projektant marki". Tym samym "raz na zawsze" udowodniła, że nie jest tylko córką swojego ojca.

Na początku kariery słyszała, że nie ma talentu, natomiast ma koneksje. Jej dyplomową kolekcję prezentowały będące wtedy u szczytu sławy Kate Moss i Naomi Campbell, prywatnie przyjaciółki Stelli. Pokazowi towarzyszyła piosenka "Stella May Day" kompozycji ojca.

W 1997 roku po Lagerfeldzie została dyrektorem kreatywnym w domu mody Chloé. Potem założyła własną firmę. Od 2004 roku współpracuje z firmą Adidas. Na olimpiadzie w Londynie reprezentanci Wielkiej Brytanii nosili stroje jej projektu.

Sama gotuje obiady z ekologicznych warzyw

Prywatnie od 2003 roku jest szczęśliwą żoną wydawcy Alasdahaira Willisa i matką czworga dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Jak w modzie, tak i w życiu lubi minimalizm. Nie maluje się, propaguje wegetarianizm, uprawia ekologiczne warzywa i sama gotuje swojej rodzinie obiady. Fakt, że zna wszystkich sławnych i wszyscy znają ją to tylko miły dodatek do jej uporządkowanego życia.

ŁM


Dowiedz się więcej na temat: McCartney Stella | moda | projektanci

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje