Przejdź na stronę główną Interia.pl

Obce słowo: tata

Aneta jeszcze niedawno drżała o zdrowie swoich bliźniaków. Dziś jest szczęśliwa, bo synowie wspaniale się rozwijają. Już mówią: mama. Słowa tata nie znają.

Październikowe południe. W jednym z osiedlowych parków młoda kobieta spaceruje z dwoma bliźniakami. Nagle jeden z nich podbiega do stada gołębi i próbuje je schwytać. Ta radosna trójka to Aneta Zając (30) z 1,5 - rocznymi synami Michałem i Robertem. Aż trudno uwierzyć, że chłopcy mają problemy ze zdrowiem.

Reklama

- Michał i Robert rzeczywiście wymagają stałej rehabilitacji. Na szczęście szybko nadrabiają zaległości względem rówieśników. Są bardzo żywiołowi, wszędzie ich pełno. A ostatnio po raz pierwszy powiedzieli słowo: mama - mówi znajoma Anety. Słowa tata nie znają...

Dzieci na pewno go nie pamiętają

Po odejściu Mikołaja Krawczyka (31) do Agnieszki Włodarczyk aktorce było trudno udźwignąć ciężar samotnego macierzyństwa. Dziś, po roku od tej traumy, znakomicie radzi sobie w roli samotnej mamy, a chłopcy są dla niej źródłem radości i wzruszeń.

Aneta nigdy nie zapomni dnia, w którym po raz pierwszy usłyszała słowo: "mama". - Opowiadała nam o tym ze łzami w oczach - mówi jej koleżanka z serialu "Pierwsza miłość". Kiedy bliźniacy powiedzą: tata? Wiele wskazuje na to, że nie nastąpi to szybko. Według naszych informacji Mikołaj nie dość, że nie pojawił się na chrzcie synów, bo oklaskiwał swą ukochaną na pikniku w USA, to nie widział ich już od pięciu miesięcy.

- Nie odwiedza, nie telefonuje, by usłyszeć ich głos. Dzieci na pewno już go nie pamiętają, a słowo tata jest dla nich abstrakcją - twierdzi znajoma Anety. Ku radości bliskich, aktorka już nie rozpacza po rozstaniu. Powoli harmonizuje swój świat, ma coraz więcej zdjęć do serialu "Pierwsza miłość", wzięła udział w sesji do kalendarza, z którego dochód przekazany będzie na cel charytatywny.

Jednak jej spokój zakłóca jedna myśl - co odpowie swoim dzieciom, gdy pewnego dnia zapytają ją: "Gdzie jest nasz tata?". Dobrze wie, że deficyt ojcowskich uczuć może mieć dla nich poważne konsekwencje.

- Chłopcy wychowywani bez męskiego wzorca odznaczają się niższym poczuciem wartości, a w życiu dorosłym mają problemy z wchodzeniem w relacje - twierdzi psycholog Joanna Zdrojewska. Bliscy Anety nie tracą nadziei, że Mikołaj pewnego dnia przypomni sobie o tym, że jest ojcem.

Karolina Karska

Dowiedz się więcej na temat: Aneta Zając | samotne macierzyństwo | Mikołaj Krawczyk

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje