Reklama

Reklama

Niezwykły prezent

Znamy ją z filmów i seriali, między innymi "M jak miłość", "Na Wspólnej" czy "Słodkie życie". Ale nie tylko kariera aktorska wypełnia życie Ewy Gorzelak (40).

Jest mamą trójki dzieci, a do tego prowadzi Fundację Nasze Dzieci, działającą przy Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Założyła ją po tym, jak jej młodszy syn, Rysio (12), pokonał nowotwór mózgu.

Reklama

- Syn trafił do szpitala w stanie beznadziejnym, a mimo to udało się go uratować. Po okresie rozpaczy trzeba podjąć walkę i wspierać dziecko, które leczy się inaczej niż dorosłego - mówi pani Ewa.

Chłopiec wciąż jest pod opieką lekarzy, ale jego mama wierzy, że najgorsze już za nimi. I spłaca dług, pomagając innym. Jej działalność właśnie została dostrzeżona i nagrodzona. Jedna ze stacji radiowych całą kwestę świąteczną przekazała jej fundacji.

Na konto trafi dużo pieniędzy, ale i kolejka potrzebujących długa. Dzięki tej pomocy aktorka będzie mogła kilkoro dzieci wysłać na leczenie za granicę, innym zorganizuje rehabilitację, jeszcze innym kupi leki.

- Poświęcam swój czas fundacji kosztem zawodu, ale nie żałuję - wyznaje. - Dużo przeżyłam, dużo widziałam. Jestem wdzięczna Bogu, losowi, lekarzom, że mój synek żyje. Że jest normalnym, zdrowym dzieckiem.

8/2015 Rewia

Reklama

Reklama

Reklama