Reklama

Reklama

Niewiele brakowało, by został lekarzem

Rolą genialnego lekarza o ciętym humorze zdobył sławę na całym świecie. Jaki jest prywatnie?

Od debiutu aktorskiego w 1981 roku zagrał dziesiątki mniejszych i większych ról, m.in. w "Rozważnej i romantycznej", "101 dalmatyńczykach", "Człowieku w żelaznej masce", w czterech częściach brytyjskiego sitcomu z Rowanem Atkinsonem "Czarna Żmija". Ale... praktycznie mało kto je pamięta.

Reklama

Zwrot w karierze Hugh Lauriego (51) nastąpił dopiero, gdy w 2003 roku wygrał casting na główną rolę w serialu "Dr House". Postać przystojnego, genialnego, ekscentrycznego lekarza zagwarantowała mu popularność i niemałe pieniądze, bo za jeden odcinek serialu inkasuje 400 tys. dolarów. W tej roli czuje się jak ryba w wodzie. Niewykluczone, że dlatego, iż urodzony w Oxfordzie przyszły aktor jako nastolatek marzył, by zostać lekarzem!

Ekskluzywne uczelnie

Jeszcze na chwilę przed zakończeniem szkoły średniej Hugh planował podjąć studia medyczne, ale niespodziewanie zmienił zdanie i wybrał archeologię i antropologię na renomowanych uczelniach Eton College i Uniwersytet Cambridge.

Wioślarz

Jego ojciec w 1948 roku był mistrzem olimpijskim w wioślarstwie. Hugh również intensywnie trenował w trakcie studiów. W 1977 roku zdobył nawet miejsce na podium w Mistrzostwach Świata Juniorów w dwójce ze sternikiem. Do dziś jest członkiem klubu Leander Club, ale ze sportów wodnych od kilku lat woli nurkowanie.

Pisarz

Po matce odziedziczył lekkie pióro. Do tej pory wydał dwie powieści - "The Paper Soldier" i "The Gun Seller". Tę drugą wydano w języku polskim ("Sprzedawca broni").

Muzyk

Natura obdarzyła go również talentem muzycznym. Hugh gra na gitarze, pianinie, saksofonie, bębnach i harmonijce. Jest klawiszowcem w charytatywnej grupie rockowej w Los Angeles - Band From TV. Wokalistką tego zespołu jest znana z "Gotowych na wszystko" Teri Hatcher.

Miłość

Pierwszą swoją narzeczoną poznał na studiach w Cambrige w 1978 roku. Była nią gwiazda - Emma Thompson. Razem stawiali pierwsze kroki w aktorstwie. Jednak 11 lat później poślubił Jo Green. Dochowali się trójki dzieci: synów - Charlesa (22) i Williama (20) oraz córki Rebecki (17). Nad małżeństwem Lauriego tylko raz wisiały czarne chmury. Pod koniec lat 90. aktor wdał się w romans z reżyserką Audrey Cooke. Widmo utraty rodziny Hugh przypłacił załamaniem nerwowym i prawie 2-letnią terapią psychiatryczną.

Przyjaźń

W serialu Greg House przyjaźni się z onkologiem Jamesem Wilsonem. W prawdziwym życiu nie jest inaczej - grający Wilsona Robert Sean Leonard jest najbliższym przyjacielem Hugh.

Brytyjczyk z akcentem

Aktor na co dzień mówi z brytyjskim akcentem typowym dla wyższych sfer. Czystego akcentu amerykańskiego nauczył się specjalnie na potrzeby roli Dr. Housa. Osiągnął wręcz taką perfekcję, że reżyser serialu na castingu nie zorientował się, że Laurie jest Brytyjczykiem.

RB

Życie na gorąco 10/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje