Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Nazwisko ojca jej zaszkodziło

Serialowa Donna z „Beverly Hills 90210” ma dziś już 40 lat.

Jest córką niekwestionowanego króla amerykańskich oper mydlanych. Aaron Spelling na pierwsze lekcje aktorstwa zapisał ją, gdy miała 6 lat. Obsadzał w swoich produkcjach, zrobił gwiazdą legendarnego już serialu "Beverly Hills 90210", w którym przez dekadę wcielała się w rolę Donny. I mimo to wielkiej kariery aktorskiej, o której marzył jej ojciec, przez etykietkę córeczki tatusia nie zrobiła. Ale Tori Spelling twierdzi, że nie żałuje. Właśnie kończy 40 lat, niedawno urodziła czwarte dziecko i od aktorskich wyzwań woli rodzinne szczęście u boku męża i dzieci.

Korzenie

Reklama

Urodzona 16 maja 1973 roku Victoria Davey Spelling, bo tak naprawdę nazywa się Tori, była pierwszym dzieckiem Aarona Spellinga, który sławę i fortunę zdobył produkując telewizyjne superprzeboje m.in. "Statek miłości", "Dynastię" i "Aniołki", oraz jego drugiej żony Candy. Ma o 5 lat młodszego brata Randy’ego, który po średnio udanych próbach zrobienia kariery aktorskiej, obecnie zajmuje się doradztwem personalnym i ma centrum zdrowia w Portland.

Rodzice Tori byli Żydami. Dziadkowie ze strony ojca emigrowali do USA z Polski, ze strony matki - z Rosji. Wychowała się w 123-pokojowej willi w Bel Air, która do dziś jest uznawana za największą posiadłość w Kalifornii.

Miłość

Beverly Hills 90210" przyniosło jej nie tylko popularność, ale także pierwszą miłość. Z Brianem Austinem Greenem od 1990 roku byli parą przez 2 lata. Dekadę później związała się na 3 lata z innym serialowym kolegą - Vincentem Youngiem. Wcześniej spotykała się m.in z synem Johna Lennona - Julianem.

W 2002 roku na jej drodze życiowej stanął poznany na planie filmu "Maybe, Baby, It’s You" - Charlie Shahnaian. Pobrali się podczas spektakularnej uroczystości wycenionej na milion dolarów w 2004 roku. 15 miesięcy później on złożył papiery rozwodowe, gdy wyszło na jaw, że Tori wdała się w romans z Deanem McDermottem podczas pracy nad filmem "Mind Over Murder". Żoną Deana została 7 maja 2006 roku w trakcie skromnej ceremonii na wyspie Wakaya (w archipelagu Fiji) niecałe 3 tygodnie po finalizacji jej rozwodu.

Dzieci

Z drugim mężem doczekała się czwórki pociech. W marcu 2006 roku urodziła syna Liama Aarona, w czerwcu następnego roku córkę Stellę Doreen. Druga córka Hattie Margaret w październiku skończy 2 lata, a ostatni syn Finn Davey ma teraz 9 miesięcy. Tori podkreśla, że jeszcze nie wykonała swojego macierzyńskiego planu. 

RB


Dowiedz się więcej na temat: Tori Speling | Beverly Hills | Tori Speeling | Spelling Tori

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje