Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Modelki milionerki

Niespodzianki na liście „Forbes".

Bez wątpienia mamy powody do dumy! Na opublikowanej kilka dni temu liście magazynu "Forbes" najlepiej zarabiających na świecie supermodelek, w pierwszej dwudziestce znalazła się Polka. Po raz pierwszy w historii tego najważniejszego finansowego rankingu!

Reklama

Nasza 31-letnia rodaczka Anja Rubik, gwiazda światowych wybiegów, ulubienica najsłynniejszych projektantów mody, a także dyrektorka artystyczna amerykańskiego luksusowego kwartalnika o modzie "25 magazine" zajęła na liście 14 miejsce.

Przegoniła wszystkie o 39 mln dolarów!

Anja przez miniony rok zarobiła 3,5 mln dolarów, czyli prawie 11 mln złotych. Ale do najlepiej zarabiającej topmodelki świata jej daleko. Zresztą jak i całej reszcie gwiazd modelingu.

Ranking po raz siódmy wygrała bowiem 34-let-nia Brazylijka Gisele Bündchen, która przez ostatnie 12 miesięcy dziennie zarabiała 128 tys. dolarów, co ostatecznie dało oszałamiającą sumę 47 mln dolarów!

Można rzec, że za Gisele długo, długo nic, bo numer 2 na liście "Forbes", czyli pochodząca z Holandii Doutzen Kroes - zainkasowała przez rok "zaledwie" 8 mln dolarów.

Jakie jeszcze niespodzianki przyniósł tegoroczny ranking? Aż trzy, oprócz Anji Rubik, debiutantki na liście, w tym Kate Upton na wysokim 5 miejscu. I jeszcze jedną, która jest sporym zaskoczeniem. 4 miejsce zajęła 40-letnia Kate Moss! Konto ikony modelingu lat 90., słynnej nie tylko z niebanalnej urody, ale i licznych skandali i słabości do kokainy, wzbogaciło się o 7 mln dolarów.

NA

Dowiedz się więcej na temat: Forbes

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje