Reklama

Reklama

Ma zakaz wjazdu do Chin

Za jedną rolę potrafi zainkasować nawet 30 mln dolarów!

Jest jednym z najsławniejszych aktorów. I aż trudno uwierzyć, że swoją przygodę z Hollywood Brad Pitt (47) zaczynał od kierowcy limuzyny i reklamowania meksykańskiej restauracji El Pollo Loco na Sunset Boulevard w przebraniu wielkiego kurczaka.

Reklama

Debiutował w serialach, sławę przyniósł mu film "Thelma i Louise". Za rolę w "Siedem lat w Tybecie" w 1997 roku dostał wiele nagród i... zakaz wjazdu na teren Chin. Był dwukrotnie nominowany do Oscara.

Niemałą część swoich zarobków przeznacza na cele charytatywne. Jest wegetarianinem. Umie grać na gitarze, ma licencję na pilotaż cessny. Jego hobby to nurkowanie. Jest miłośnikiem motocykli. Od kilku lat uczy się francuskiego, kiedyś dla Jennifer Aniston, której ojciec pochodzi z Grecji, pobierał lekcje greckiego. Jego ulubione filmy to: "Planeta małp" i "Gorączka sobotniej nocy". Ma domy w Los Angeles, Malibu, Benerville, Francji, Nowym Orleanie i nad jeziorem Mohawk w New Jersey.

Rodzina

Na świat przyszedł w Shawnee w Oklahomie, ale dzieciństwo spędził w Springfield w Missouri. Jego ojciec William był kierownikiem firmy transportu ciężkiego. Mama Jane Etty Hillhouse - pedagogiem szkolnym. Jego rodzice są konserwatywnymi baptystami. Pitt ma dwójkę młodszego rodzeństwa: brata Douga i siostrę Julie Neal.

Specjalista od reklamy

Niewiele brakowało, by zamiast aktorem, został specjalistą od reklamy. Po liceum podjął studia na wydziale dziennikarstwa ze specjalizacją w reklamie w School of Journalism przy Uniwersytecie Missouri-Columbia. Po czterech latach, w 1986 roku podjął jednak decyzję o wyjeździe do Hollywood. Ojcu, który uważał marzenia syna o aktorstwie za niedorzeczne, powiedział, że będzie kontynuować naukę reklamy i grafiki w Art Center College of Design w Pasadenie. Ostatecznie przez sześć lat uczył się aktorstwa u Roya Londona.

Miłość

Na liście jego ukochanych znalazło się sporo hollywoodzkich aktorek, m.in. był zaręczony z Gwyneth Paltrow. W lipcu 2000 roku poślubił Jennifer Aniston. Poznał ją na randce w ciemno, zaaranżowanej przez jego agenta. Pięć lat później rozwiódł się z nią dla poznanej na planie "Pan i Pani Smith" Angeliny Jolie. Wychowują sześcioro dzieci - troje adoptowanych i troje biologicznych.

"U progu sławy"

W ciągu 24 lat zagrał 63 role i wyprodukował 16 filmów. Rola Russella w filmie "U progu sławy" z 2000 roku była napisana specjalnie dla niego. Po przeczytaniu scenariusza jednak odrzucił ją, a jego miejsce zajął Billy Crudup. Brad zapewne był zdziwiony, gdy ów scenariusz został nagrodzony Oscarem.

RB

Życie na gorąco 28/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje