Reklama

Reklama

Król Bollywood w Krakowie

Kiedy zachorował, wychodziła gazeta informująca o stanie jego zdrowia!

Jak na króla Bollywood przystało, Amitabh Bachchan do królewskiego Krakowa przybył z całą świtą. Nie wiedzieć dlaczego, największe poruszenie wywołała informacja, że towarzyszy mu lokaj! To, że przybył z żoną Jayą Bhaduri (są małżeństwem od 1973 roku) i córką Shwetą Nandą, nie wzbudziło już takiej ekscytacji. Pewnie dlatego żonę i dzieci może mieć każdy, ale lokaja już nie!

Internauci wybrali go aktorem millenium

Reklama

W Indiach czczony jest niemal jak Bóg. Jego gwiazda lśni już piątą dekadę! Żaden aktor amerykański nie był i nie jest w stanie mu zagrozić. W 1999 roku w plebiscycie BBC głosami internautów został wybrany aktorem millenium! Wiele jego filmów - a zagrał w ponad 180 - zyskało status kultowych: chyba wszyscy widzieli "Miłość żyje wiecznie" czy "Czasem słońce, czasem deszcz".

Amitabh Bachchan jako jeden z pierwszych hinduskich artystów doczekał się swojej podobizny w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Kiedy był chory, w Indiach wychodziła specjalna gazeta informująca o stanie jego zdrowia. Fani całymi dniami koczowali pod szpitalem, modląc się o jego zdrowie.

Gdy w Indiach w 2000 roku ruszył teleturniej "Milionerzy", nikt nie miał wątpliwości, że tylko on może zostać jego gospodarzem. Ale Big B - jak zwą go fani - to również liczący się w Indiach producent i piosenkarz.

Mierzący 191 centymetrów wzrostu Bóg Bollywood pochodzi ze znanej rodziny. Jego ojciec Harivansh Rai Bachchan (zmarł w 2003 roku) to ceniony poeta języka hindi. I właśnie podczas wizyty na festiwalu Off Plus Camera, Amitabh Bachchan przypomniał poezję swojego ojca. Ale nie tylko. Odcisnął też swoje dłonie na Rynku, zapoczątkowując w ten sposób Krakowską Aleję Filmową.

Wspólnie z widzami oglądał swój film "Black", który zdobył 11 najbardziej prestiżowych indyjskich nagród filmowych. Z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrał klucz do bram miasta, co go zachwyciło: - Jestem pod wrażeniem. Dziękuję za klucz do miasta, to będzie wyjątkowa pamiątka dla mnie, a także dla moich wnuków, którzy dzięki temu będą mieli pewność, że zawsze mogą tu przyjechać - mówił.

Czy Bóg może mieć wady? Oczywiście. Bachchan znany jest z tego, że lubi luksusowe życie. By na to zarobić, występuje w kilku filmach jednocześnie. Rok 2004 był rekordowy. Nakręcił 11 filmów!

Jego syn Abhishek Bachchan, równie przystojny i utalentowany aktor, jak na syna króla przystało, w 2007 roku poślubił królową piękności Aishwaryę Rai, miss świata z 1994 roku. Tym samym rodzina zbliżyła się do Hollywood. Rai jest chętnie widziana w Fabryce Snów.

Nigdy nie zapomniał o swoich fanach

Bachchan ma za sobą flirt z polityką. W 1984 roku wystartował w wyborach jako kandydat Indyjskiego Kongresu Narodowego w rodzinnym mieście Allahabadzie. Wybrano go do niższej izby parlamentu Lok Sabha, rekordową liczbą głosów - 68,2 proc. Ale po 3 latach miał dosyć.

Wciąż pracuje. Niedawno skończył film "Aarakshan", w którym zagrał u boku Saifa Ali Khana. Bachchan zachował pokorę. Nigdy nie zapomniał o swoich fanach: - To im zawdzięczam karierę. Lubi kontaktować się z ludźmi. Posiada oficjalny blog i konto na serwisie społecznościowym Twitter.

IJ

Życie na gorąco 18/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje