Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kontrowersyjny pomysł ?

Nie wszystko jest na sprzedaż.

Film "Miasto 44" o Powstaniu Warszawskim pojawi się w kinach dopiero we wrześniu, ale już wokół niego pojawiło się wiele kontrowersji. I nie są to tylko historyczne spory.

Mało patriotyczny pomysł

Reklama

Miłośnicy kina będą mogli z okazji premiery kupić koszulki nawiązujące do filmu, które zaprojektował znany projektant mody Robert Kupisz (47). Problem w tym, że owe koszulki są z orłem i wbrew pozorom wcale nie tanie, bo mają kosztować prawie 80 zł.

Robert Kupisz twierdzi, że do powstania kolekcji zainspirowały go zdjęcia młodych powstańców, jakie zobaczył w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie dwa lata temu. Nie do wszystkich trafia jednak pomysł na wykorzystywanie w komercyjnym pomyśle, jakim jest niewątpliwie sprzedaż ubrań, powstańczych i narodowych barw.

Trudno nie przyznać tutaj racji, że orzeł na mocno przepoconym podkoszulku to nie jest najlepszy pomysł. Niektórzy twierdzą, że wykorzystywanie tragedii narodowej i wojny do komercyjnych celów jest absolutnym brakiem taktu i szacunku dla tych, którzy przelali krew za wolność.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kupisz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje