Reklama

Reklama

Ile jest warta jej osobista ochrona?

Chciała w Północnej Walii prowadzić zwyczajne, spokojne życie u boku księcia Williama (29).

Bez służby, kucharek, sprzątaczek i zastępu ochroniarzy. Nawet po ślubie księżnę Katarzynę (29) można było jeszcze spotkać na samotnych zakupach w hipermarkecie. Ale z tym już koniec!

Reklama

Brytyjskie służby zdecydowały, że żona przyszłego króla wymaga większej ochrony. Ich zdaniem, po ślubie zyskała rzeszę fanów, ale również stała się potencjalnym celem terrorystów i porywaczy.

Księżna miała jednego ochroniarza Scotland Yardu na specjalne okazje jeszcze w czasach, gdy była Kate Middleton. Po ślubie dom książęcej pary był chroniony przez 24 godziny na dobę. Jednak teraz zwiększono liczbę ochroniarzy, tak, by choć jeden nie odstępował Katarzyny ani na krok. Nieoficjalnie mówi się, że nowy budżet gwarantujący księżnej bezpieczeństwo przekroczył właśnie milion funtów rocznie. Ale to nie wszystko.

Specjalny kurs samoobrony

Katarzyna przeszła ostatnio specjalne szkolenie ochrony dla VIP-ów. Księżna nauczyła się m.in. rozpoznawania zagrożenia w otoczeniu i tego, jak budować relacje z porywaczem w przypadku kidnapingu. Kurs zawiera też szkolenie z szybkiej jazdy samochodem, naukę strzelania z broni i przekazywania zakodowanych informacji. Po takim szkoleniu jest większość członków rodziny królewskiej.

NA

Życie na gorąco 32/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje