Reklama

Reklama

Hollywoodzki skandalista

Alkohol, narkotyki, romanse - burzliwe życie gwiazdora.

Jeszcze rok temu był najlepiej zarabiającym aktorem w telewizji. Za jeden odcinek popularnego serialu "Dwóch i pół" Charlie Sheen dostawał ponad milion dolarów, co dawało mu 40 mln dolarów za sezon! Rolę stracił w marcu, bo producenci mieli już dość jego alkoholowo-narkotykowych wybryków i do tego obraził niewybrednymi epitetami twórcę serialu.

Reklama

Jedni uważają, że przez lata skandali Charlie zaprzepaścił karierę na własne życzenie. Inni, że zbłądził, ale Hollywood powinno mu wybaczyć. Jedno jest pewne, ma na koncie ponad 60 ról filmowych i telewizyjnych oraz... kilkadziesiąt odwyków, kilka aresztowań, setki godzin prac społecznych, grzywny pieniężne, terapie rodzinne dla damskich bokserów...

Obecnie mieszka w Malibu. Lubi łowić ryby. Uwielbia sos barbeque, chciałby kiedyś stworzyć własną markę tego przysmaku. Jest fanem baseballu.

Rodzina

Urodził się 46 lat temu w Nowym Jorku. W jego żyłach płynie irlandzka i hiszpańska krew po ojcu i żydowska po matce. Naprawdę nazywa się Carlos Irwin Estévez. Imię Irwin dostał po lekarzu, który podczas komplikacji porodowych uratował mu życie. Sceniczne nazwisko Sheen przyjął po ojcu, hollywoodzkim gwiazdorze Martinie Sheenie. Ten natomiast pseudonim przyjął na cześć pisarza i publicysty biskupa Fultona J. Sheena.

Matka Charliego, Janet Sheen (z domu Templeton) skończyła studia artystyczne, ale poświęciła się wychowywaniu dzieci. Charlie ma dwóch braci: Emilio i Ramona oraz siostrę Renee. Zawodowo wszyscy poszli w ślady ojca.

Edukacja

Większość dzieciństwa spędził w rodzinnym mieście ojca i matki - Dayton w stanie Ohio. Uczył się tam w szkole średniej Chaminade-Julienne High School, odnosząc spore sukcesy sportowe w drużynie baseballowej. Pod koniec liceum przeprowadził się do Santa Monica w Kalifornii, gdzie kontynuował naukę w Santa Monica High School. Na szkole średniej swą edukację zakończył.

Miłość

Lista dziewczyn Charliego jest dość długa. Spotykał się m.in. z późniejszą żoną Seana Penna - Robin Wright Penn, aktorką Kelly Preston (obecnie żoną Johna Travolty), z gwiazdami porno Ginger Lynn i Brittany Ashland. W 1995 roku poślubił modelkę Donnę Peele. Ich małżeństwo rozpadło się po 5 miesiącach, gdy wyszło na jaw, że w tym czasie Charlie wydał 50 tys. dolarów w agencjach towarzyskich.

W 2002 roku jego żoną została aktorka Denise Richards. Przez 4 lata dochowali się 2 córek: Sam i Loli Rose. Trzecie małżeństwo zawarł z aktorką i agentką nieruchomości Brooke Meuller. Mają bliźnięta Boba i Maxa. Ich związek zakończył się kilka miesięcy po narodzinach synów, gdy podczas pobytu w Aspen Charlie został aresztowany za przemoc domową. Aktor ma jeszcze córkę Cassandre z szkolną miłością Paulą Profit.

Wrażliwy poeta

Praca i skandale pozostawiają Charliemu Sheenowi niewiele czasu na inne pasje. Ale, jak się okazuje, aktor ma tę jedną, do której podchodzi szczególnie poważnie - pisze wiersze. W 1991 roku wydał nawet tomik swojej poezji zatytułowany "A Peace of My Mind".

NA

Życie na gorąco 45/2011

Dowiedz się więcej na temat: charlie sheen | "Dwóch i pół" | odwyk | areszt | Martin Sheen

Reklama

Reklama

Reklama