Reklama

Reklama

Gwiazda z... przytułku dla bezdomnych

Ma Oscara. Jest najlepiej opłacaną czarnoskórą aktorką Hollywood.

Ze łzami w oczach odbierała w 2001 roku Oscara za "Czekając na wyrok". To była przełomowa chwila nie tylko dla niej, ale i całego amerykańskiego przemysłu filmowego. Halle Berry (44) bowiem jest pierwszą aktorką Afroamerykanką i zresztą do tej pory jedyną, która dostała słynną złotą statuetkę za rolę pierwszoplanową.

Reklama

Urodziła się w Cleveland w Ohio. Imię dostała na cześć clevelandzkiego budynku domu towarowego - Halle Building. Jej ojciec Jerome Berry był pracownikiem szpitala. Matka - Judith Ann Hawkins - pochodzącą z Liverpoolu pielęgniarką o kaukaskich korzeniach. Rodzice rozwiedli się, gdy miała 4 lata. Była licealną gwiazdą - przewodniczącą klasy, wydawcą gazetki szkolnej, cheerliderką.

Ma dom w Malibu. Cierpi na cukrzycę. Jest fanką Jodie Foster i Whoopi Goldberg. Od kilku lat jest najlepiej opłacaną czarnoskórą gwiazdą Hollywood. I aż trudno uwierzyć, że kiedyś przyszła laureatka Oscara mieszkała w przytułku dla bezdomnych!

Trudne początki

Gdy miała 20 lat zdobyła koronę Miss USA i wzięła udział w wyborach Miss Świata, w których awansowała do finału. Jej olśniewająca uroda szeroko otworzyła jej drzwi do świata modelek. Ale Halle miała inne marzenie - aktorstwo. Wyjechała więc do Chicago. Spełnienie marzenia okazało się dużo trudniejsze, niż myślała. Biegała z castingu na casting, niestety niespecjalnie skutecznie. Oszczędności, które miała, szybko stopniały. W końcu została bez jednego dolara w kieszeni. I tak trafiła do przytułku dla bezdomnych. Wstyd i bieda.

Wtedy Halle zacisnęła zęby, podjęła dorywczą pracę i chodziła na jeszcze więcej castingów. Wreszcie w 1989 roku dostała angaż w serialu "Living Dolls", a dwa lata później - wymarzoną rolę u jednego z najbardziej poważanych reżyserów hollywoodzkich, Spike'a Lee, w "Malarii".

Profesjonalistka

Bardzo poważnie podchodzi do granych przez siebie ról. Gdy podpisała kontrakt na film "Kobieta-Kot" adoptowała kota o imieniu Playto, by nauczyć się "kociego stylu". Na planie filmu "Malaria", w którym grała narkomankę, nie kąpała się przez 10 dni! A do roli tancerki egzotycznej w "Ostatnim skaucie", trenowała taniec erotyczny w jednym z nocnych klubów w Hollywood.

Miłość

Dwukrotnie wychodziła za mąż. Pierwsze małżeństwo z graczem bejsbolowym Davidem Justice'em przetrwało 4 lata. Drugie, z muzykiem jazzowym Ericiem Benétem, jeszcze krócej, bo choć rozwód nastąpił po 5 latach, to para żyła w separacji już 2 lata po ślubie. W 2008 roku urodziła Nahlę Ariel. Jej ojcem jest model Gabriel Aubry, z którym Halle rozstała się niedługo po narodzinach córeczki. Obecnie jest związana z byłym narzeczonym piosenkarki Kylie Minogue, francuskim aktorem Olivierem Martinezem.

Hollywoodzka domatorka

Na pytania o ulubione zajęcie Halle odpowiada zawsze: "siedzenie w domu". W swojej posiadłości w Malibu czas wolny spędza na pływaniu z córką w basenie, uprawianiu ogródka warzywnego i pielęgnacji sadu. Aktorka lubi też treningi na siłowni i grę w golfa.

Życie na gorąco 19/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje