Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Dziewczyna Borata

Dla męża Isla Fisher zmieniła wiarę na judaizm.

Aktorską pasję odkryła w szkolnym teatrzyku w podstawówce. Pierwszy raz przed kamerą stanęła w wieku 9 lat w reklamie telewizyjnej. Dziś Isla Fisher obok Nicole Kidman, Russella Crowe’a i Hugh Jackmana jest jedną z najbardziej wziętych australijskich gwiazd w Hollywood. Właśnie skończyła promocję dwóch kinowych hitów: "Wielkiego Gatsby’ego" i "Iluzji", i nagrywa następny film "Life of Crime".

Reklama

Wielokulturowe dzieciństwo

Na świat przyszła 3 lutego 1976 roku w stolicy Omanu - Maskacie. Jej pochodzący ze Szkocji rodzice - Elspeth Reid i Brian Fisher - przebywali tam wówczas w związku z pracą ojca, który był finansistą w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ma czterech braci. Przed jej 2. urodzinami rodzina Fisherów wróciła do Szkocji i zamieszkała w oddalonym o 20 km od Edynburga niewielkim miasteczku Bathgate. Ale większość dzieciństwa upłynęła jej na zachodnim wybrzeżu Australii. Gdy bowiem miała niecałe 6 lat, przeprowadziła się do Perth. W tutejszej szkole podstawowej Walliston rozpoczęła edukację, którą kontynuowała potem w żeńskim liceum Kościoła Metodystów. Obecnie jej rodzina mieszka w Atenach, a ojciec pracuje w Niemczech i Nikaragui.

Pierwsze miłości

Jej pierwszą miłością był kolega z planu serialu "Rajska plaża" - Shane Ammann. Miała wtedy niecałe 18 lat, on - 15, parą byli przez 2 lata. Między 1998 a 2000 rokiem była zaręczona z brytyjskim aktorem Darrenem Dayem. W 2002 roku na przyjęciu w Australii poznała Sachę Barona Cohena, który sławę zdobył później kreacją Borata. 5 lat później urodziła pierwszą córkę Olive, a drugą, Elulę Lottie, w 2010 roku 5 miesięcy po ślubie, który odbył się w Paryżu.

Religia do wymiany

Wychowała się w chrześcijańskiej rodzinie, ale po zaręczynach z Sachą Baronem Cohenem w 2004 roku Isla Fisher dla przyszłego męża przeszła na judaizm. W 2007 roku przyjęła hebrajskie imię Ayala.

Nie tylko aktorka

Isla Fisher ma na koncie nie tylko aktorskie sukcesy. Jest autorką dwóch australijskich bestsellerów. Jako 18-latka napisała nowele skierowane do nastoletnich czytelników - "Bewitched" i "Seduced by Fame". W jednym z wywiadów przyznała, że zostałaby pisarką, gdyby jej się nie powiodło w branży filmowej. Zawodowo pisaniem noweli zajmuje się jej matka.

Dowiedz się więcej na temat: Isla Fisher | sasha baron cohen | macierzyństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje