Reklama

Reklama

Dawny przyjaciel bardzo ją zawiódł

Przez lata Małgorzata Kożuchowska była muzą i przyjaciółką Macieja Zienia. Ale ostatnio chyba odcina się od kontrowersyjnego projektanta.

Chętnie nosiła jego wysmakowane kreacje. Z przyjemnością przychodziła na jego pokazy. Na jednym z nich w 2010 r. Małgorzata Kożuchowska (42) wystąpiła nawet w roli modelki. - Ta kolekcja jest bardzo kobieca, jak zawsze u Maćka, podoba mi się też jej skromność - zachwycała się strojami Macieja Zienia (34) z kolekcji "Kaleidoscope" w maju 2012 r. Jednak na ostatnim pokazie projektanta, który odbył się 6 listopada, jej nie było. Czy nieobecność gwiazdy to demonstracja dezaprobaty wobec pomysłu, by modę prezentować w kościele?

Reklama

Ktoś okłamał proboszcza?

Miejsce pokazu najnowszej kolekcji projektanta do końca było owiane tajemnicą. Dzień przed imprezą starannie wybrani goście dostali SMS-a następującej treści: "Zapraszam na mój pokaz do parafii pod wezwaniem św. Augustyna. Proszę o punktualną obecność. Drzwi kościoła zostaną zamknięte o 21.30. Czekam. Maciej".

Wielu zaproszonych, zszokowanych miejscem pokazu, zbojkotowało imprezę. Ci, którzy przyszli, mieli poczucie, że była to profanacja. Modelki paradowały pomiędzy kościelnymi ławkami w krótkich spodenkach. Oprawą muzyczną pokazu była ścieżka dźwiękowa z thrillera "Dziecko Rosemary", opowiadającego o narodzinach potomka szatana, oraz z melodramatu "Tajemnica Brokeback Mountain" o miłości dwóch mężczyzn.

- Każda prowokacja powinna mieć zaplecze intelektualne. U Zienia tego nie było, nic się kupy nie trzymało. Chciał wywołać skandal, no to go ma. Nikt nie mówi teraz o ubraniach, a wszyscy rozprawiają o miejscu pokazu. Ale tak już jest, że jak się zrobi całkiem przeciętną kolekcję, trzeba od niej odwracać uwagę. Zień słabe ciuchy przykrył pokazem w kościele - w ostrych sowach krytykowała Karolina Korwin- Piotrowska.

Nawet ostrożna zwykle w wyrażaniu krytycznych opinii Ewa Wojciechowska przyznała, że na żadnym pokazie mody nie czuła się dotąd tak dziwnie. -Widziałam, że kilka modelek poślizgnęło się na wypolerowanej marmurowej posadzce kościoła - to sprawa? - napisała na swoim blogu. Dzień po imprezie wyszło na jaw, że projektant istotnie dopuścił się sporego nadużycia. Proboszcz, który udostępnił mu świątynię, był przekonany, że odbędzie się w niej zamknięty pokaz strojów ślubnych.

Oburzona Warszawska Kuria Metropolitalna wydała oświadczenie: Księża pracujący w parafii św. Augustyna wraz z Kurią wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni, oraz oświadczają, że są przeciwni organizowaniu takich prezentacji w kościołach.

On ma już nową muzę?

Czy można się dziwić, że Małgorzata Kożuchowska, jedna z bardziej religijnych gwiazd, nie wzięła udziału w tak kontrowersyjnej imprezie? PR-menadżerka aktorki, Gabriela Piekarniak, zapewniła "Na Żywo", że powodem nieobecności aktorki na pokazie Macieja Zienia były wyłącznie intensywne przygotowania do premiery spektaklu "Kotka na gorącym blaszanym dachu", w którym gra główną rolę Maggie. - Małgorzata Kożuchowska uprzedziła projektanta już kilka tygodni wcześniej, iż nie będzie mogła wziąć udziału w imprezie. Odmawiając, nie wiedziała, gdzie zorganizowany zostanie pokaz - stwierdziła.

Jak udało się nam dowiedzieć, aktorka dostała jednak powtórne zaproszenie w formie SMS-a. - Małgosia była zniesmaczona pomysłem, by pokaz mody zorganizować w świątyni - twierdzi jej znajoma. Dodaje, że gwiazda, mimo że zaabsorbowana premierą, przeżywa kompromitację Macieja. - Jest jej przykro, że nikt nie odradził mu tego pomysłu. Nie pojmuje, dlaczego goniąc za sensacją, obraża uczucia religijne - twierdzi nasza informatorka.

Czy to już koniec współpracy gwiazdy ze zdolnym projektantem? Byłaby to niepowetowana strata dla obojga. Znawcy mody twierdzili, że w ultrakobiecych, koronkowych projektach Zienia Małgorzata wygląda najkorzystniej. Nawet lepiej niż w strojach Gosi Baczyńskiej czy Dawida Wolińskiego. A projektant zyskiwał na rozgłosie, gdy aktorka była jego muzą. Ale od ponad roku w mediach przedstawiana jest tak Kate Rozz. Czy Maciej zdoła odzyskać względy Małgorzaty? Na premierze "Kotki" się nie pojawił.

Kinga Wieczorek

Dowiedz się więcej na temat: Kożuchowska Małgorzata | Maciej Zień

Reklama

Reklama

Reklama