Przejdź na stronę główną Interia.pl

Czym się skończyło to spotkanie?

Ich znajomość jest zaskoczeniem. A jej okoliczności - bardzo ciekawe.

Wczesne popołudnie w pijalni czekolady w warszawskim Wilanowie. W oknie na piętrze Weronika Rosati (27) omija zakaz palenia tytoniu w lokalu. Wypala dwa papierosy, nie przerywając przy tym ani na chwilę rozmowy z niewidocznym z zewnątrz towarzyszem. Najwyraźniej bardzo miłej rozmowy, bo młoda aktorka co chwila wybucha śmiechem, widać, że bawi się wyśmienicie.

Zaskakujący towarzysz młodej aktorki

Reklama

Kto tak szczerze umie rozbawić Weronikę, okazuje się przy wyjściu. Aktorka opuszcza pijalnię w towarzystwie... Marka Kondrata (60)! Na parkingu długo jeszcze nie mogą się rozstać - aktor też świetnie czuje się w towarzystwie swojej uroczej koleżanki. W końcu jednak każde musi ruszyć w swoją stronę. Ściskają się więc czule na pożegnanie, po czym Weronika wsiada do swojego audi, Kondrat zaś do infiniti i odjeżdżają każde w swoją stronę. Dom rodziców Weroniki i dom Marka Kondrata, w którym mieszka wraz z żoną, dzieli odległość zaledwie kilkuset metrów.

Filip Mecner, menedżer aktorki, w rozmowie z nami wydaje się wręcz zaskoczony spotkaniem tych dwojga i na wszelki wypadek od razu zastrzega, że nie komentuje prywatnych spraw swojej podopiecznej. Bardziej rozmowni okazują się znajomi Weroniki. - Znają się od lat, bo on przyjaźni się z rodzicami Wery, głównie ojcem - mówi jej koleżanka. - Ale z nią nigdy nic nie wiadomo - dodaje po chwili.

Jest faktem, że Weronika Rosati już raz zaprzyjaźniła się ze znajomym rodziców - starszym o 43 lata Andrzejem Żuławskim. Przykre konsekwencje tej znajomości - reżyser opisał ją w mało wyrafinowany sposób w książce "Nocnik" - Weronika odczuwa do dziś. Sprawa znalazła swój finał na sali sądowej.

Weronikę nie od dziś intrygują starsi mężczyźni

Jest też faktem, że Weronikę fascynują dojrzali mężczyźni. Jej były partner, Mariusz Max Kolonko, był od niej starszy o 19 lat, wpływowy producent hollywoodzki, z którym niegdyś widziano ją na spacerze za rękę po warszawskiej starówce, Harvey Weinstein - 32, raper Tede - 12...

Gdy doszło do spotkania w pijalni, Weronika spędzała akurat kilka dni w Polsce. Zaraz potem wracała do Los Angeles, gdzie mieszka od połowy stycznia w związku z rolą w wysokobudżetowym serialu w gwiazdorskiej obsadzie (m.in. gra w nim Dustin Hoffman), zatytułowanym "Luck". Rolę ma sporą, do tej pory zagrała w 4 z 9 nagranych odcinków - łącznie ma być ich podobno 20, ale szczegóły produkcji producenci trzymają w tajemnicy.

Kiedy nie jest na planie, wytrwale pracuje w swoim wynajmowanym mieszkaniu nad książką, którą - jeśli powiodą się rozmowy z wydawnictwem - chce wydać na początku roku. Jak się dowiedzieliśmy - będą to biografie wielkich gwiazd polskiego kina.

Kilka miesięcy temu Marek Kondrat zaskoczył wszystkich, pisząc przedmowę do książki Kingi Rusin i Małgorzaty Ohme "Co z tym życiem?". Niewykluczone, że pojawi się także w książce Weroniki, tym razem jako jeden z jej bohaterów. Pytanie brzmi jednak: czy tylko w książce?

RB

Życie na gorąco 16/2011

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje