Reklama

Reklama

Barbadoska, która podbiła świat

Rihanna sławę zdobyła m.in. dzięki piosenkom „Umbrella” i „Don’t Stop the Music”.

Ma zaledwie 24 lata, a jej piosenki grają stacje radiowe na całym świecie. Rihanna wydała 6 albumów, sprzedała ponad 70 mln płyt, jako pierwsza artystka po 52 latach zawojowała równocześnie trzy pierwsze miejsca na brytyjskiej liście przebojów UK Official Chart. 

Reklama


Właśnie możemy oglądać jej debiut na srebrnym ekranie w filmie "Battleship: Bitwa o Ziemię". W liceum była Królową Piękności. Jest fanką Madonny. Jako nastolatka piosenką "Hero" Mariah Carey wygrała szkolny konkurs talentów. Ma 14 tatuaży. Mieszka w Los Angeles. 

Korzenie

Urodziła się w Saint Michael na Barbadosie jako Robyn Rihanna Fenty. Jej ojciec Ronald pracował wówczas na stanowisku kierownika magazynu w fabryce odzieży. W jego żyłach płynie mieszanka krwi barbadoskiej i irlandzkiej. Pochodząca z Gujany matka Rihanny, Monica, jest emerytowaną księgową. Ma dwóch młodszych braci oraz dwie przyrodnie siostry i brata z wcześniejszych związków ojca (każde z innej matki).

Dzieciństwo

Życie rodziny Rihanny naznaczone było uzależnieniem ojca od marihuany, kokainy i alkoholu. W skromnym, przewidzianym na 3-osobowy bungalowie w Saint Michael nie raz dochodziło do awantur. W końcu rodzice rozwiedli się, gdy piosenkarka miała 14 lat. Pozostała jednak do dziś w dobrych kontaktach z ojcem. Rihanna uczęszczała do 6-klasowej szkoły podstawowej, a popołudniami pomagała sprzedawać ojcu ubrania na straganie.

W szkole średniej założyła z koleżankami z klasy wokalne trio. W wieku 15 lat poznała amerykańskiego producenta muzycznego Evana Rogersa, który od razu dostrzegł w niej przyszłą gwiazdę. Przez następne 2 lata bywała częstym gościem w jego i jego żony domu w Stamford w Connecticut. Pomogli jej nagrać pierwsze piosenki na demo.

Miłość

Podczas pierwszych podróży do USA poznała koszykarza Rasharda Lewisa, ale krótko byli parą. W 2007 roku na jej życiowej drodze stanął piosenkarz Chris Brown. Ich związek wydawał się udany, aż do lutego 2009 roku, gdy Rihanna odwołała swój występ na gali rozdania Grammy.

Okazało się, że między nią a ukochanym doszło do awantury. Do prasy z policji w Los Angeles wyciekły zdjęcia pobitej piosenkarki. Brown został skazany i dostał zakaz zbliżania się do Rihanny na odległość 50 metrów.

Od rozstania z Brownem spotykała się m.in. z aktorem Aubreyem Grahamem i byłym chłopakiem Paris Hilton Travisem Barkerem. Ostatnio, choć sama zaprzecza, łączy się ją z Ashtonem Kutcherem, który właśnie rozwodzi się z Demi Moore. 

RB

Życie na gorąco 19/2012
Dowiedz się więcej na temat: Rihanna | chris brown | Madonna | Barbados

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje