Reklama

Reklama

Allanek pójdzie na dietę

Podobne problemy z dziećmi ma wiele matek.

Wizyta u lekarza była konieczna. Ukochany synek Edyty Górniak (39) Allan (7) od pewnego czasu podejrzanie często się przeziębiał. Niektóre objawy mogły sugerować, że jest alergikiem. Zatroskana piosenkarka zabrała go do zaufanej pani doktor.

Reklama

– Okazało się, że chłopiec, tak jak jego mama, nie toleruje wielu pokarmów, które mimo to do tej pory jadał – mówi nam znajoma Edyty Górniak. Na prośbę piosenkarki pani doktor ułożyła dla Allanka specjalną dietę na kilka tygodni i przy okazji udzieliła porad, gdzie robić zakupy i jak przyrządzać potrawy.

– Gotowanie nie jest pasją Edyty, jednak szybko nauczyła się robić krem z ekologicznych warzyw i pastę z jajek – zdradza nasz rozmówca. Gwiazda tak przejęła się zdrowotnymi kłopotami swojego synka, że natychmiast po wizycie u lekarza udała się do jego szkoły i zasygnalizowała problem. Poprosiła wychowawczynię, by zamiast zwykłych posiłków podawano mu te, które są przygotowywane dla niego w domu. Prośbę przyjęto ze zrozumieniem, zwłaszcza że podobne problemy ze swoimi dziećmi już wcześniej zgłaszało wiele innych zatroskanych mam.

Przy okazji Edyta Górniak skontaktowała się ze swoim byłym mężem i tatą Allanka, Dariuszem Krupą (35), który z równym poświęceniem opiekuje się chłopcem. Dla niego uatrakcyjnienie dietetycznego jadłospisu nie było większym problemem, bo uwielbia gotować i podobno robi to doskonale. Piosenkarka zdaje sobie sprawę, że na poprawę stanu zdrowia chłopca trzeba poczekać.

Największym problemem mogą być wybuchy buntu, bo dieta wyklucza słodycze i gazowane napoje, za którymi przepadają dzieci. – Edytka cierpliwie tłumaczy Allankowi, dlaczego nie może jeść pewnych produktów, ale ze zrozumieniem bywa różnie. Dyscyplinę trudno utrzymać dorosłemu człowiekowi, a co dopiero siedmiolatkowi. Musi być jednak konsekwentną mamą, chociaż żal jej synka – mówi znajoma gwiazdy.

Najgorzej będzie w święta, ale wtedy, na szczęście, dzieci bardziej interesują się prezentami niż jedzeniem…

SG

Dowiedz się więcej na temat: dieta | Edyta Górniak | nietolerancja pokarmowa | Dariusz K., muzyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje