Reklama

Reklama

Szybki sposób na pozbycie się ślimaków

Ślimaki to duży problem każdego ogrodnika. Niszczą wszystkie rośliny bez wyjątków, a pozbycie się ich jest nie lada wyzwaniem. W jaki sposób się ich pozbyć bez produktów chemicznych?

Skutecznym i trwałym sposobem na pozbycie się szkodników jest posadzenie roślin, których nie lubią. Gorczyca, czosnek, szałwia lekarska, majeranek oraz cebula idealnie sprawdzą się do walki ze ślimakami. Ponadto skutecznie odstraszają je miedź, igliwie sosnowe oraz wełniany granulat. Dzięki naturalnej formie nie wpłyną negatywnie na środowisko naturalne.

Zadbaj o czystość

Reklama

Ślimaki zazwyczaj składają jaja w wysokich trawach, a szczególnie pokrzywach. Warto regularnie kosić trawę, a także pozbywać się chwastów. Należy pozbyć się wszelkich roślin i gałęzi, które mogłoby stanowić ich potencjalny dom. W ten sposób zlikwidujemy ich schronienie oraz zapobiegniemy dalszemu rozwojowi.

Zbieranie ręczne

Ten sposób może być nieco odpychający, jednak bardzo skuteczny. Po zmroku lub deszczu, kiedy jest "wysyp" ślimaków, pozbieraj szkodniki. Warto pamiętać, aby wyrzucić je z dala od ogrodu w taki sposób, aby nie powróciły.

Reklama

Reklama

Reklama