Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak sobie pościelesz...

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca.

Przespana nocDecydując się na jego zakup, skonsultujmy się z profesjonalnym sprzedawcą lub fizjoterapeutą. Materac musi być dobrany do każdego indywidualnie. Przespana noc zależy zatem od tego, czy będzie dostosowany do naszej wagi, wzrostu, ale i sposobu spania.

Dobieranie do wagiZwróćmy uwagę na jego twardość. Osobom cięższym zaleca się twardsze materace, natomiast na bardziej miękki mogą sobie pozwolić osoby lżejsze. Jeśli różnica wagi między nami a osobą, z którą dzielimy łóżko, wynosi powyżej 20 kilogramów, zdecydujmy się na zakup dwóch różnych materaców o jednakowej wysokości. Odstęp między materacami zniwelujmy matą.

Ważne to, co w środkuZwróćmy uwagę na to, jak jest zbudowany materac. W środku może mieć warstwami ułożoną piankę albo lateks lub sprężyny. Piankowy zamortyzuje nasze ruchy podczas snu. Lateksowy zapewni równomierne wsparcie ciała, dzięki idealnemu naciskowi na poszczególne jego części. Lateks zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, ma też zdolność do odtworzenia i utrzymania swojego kształtu.

Materace sprężynowe jeszcze bardziej równomiernie od pianki i lateksu rozkładają ciężar ciała, dzięki czemu zapewniają najlepsze podparcie naszego ciała. Materac sprężynowy jest pod względem komfortu porównywalny do lateksowego, jednak jest od niego bardziej trwały, dzięki konstrukcji ze sprężyn wykonanych z drutu stalowego. Taka budowa materaca daje też najlepszą cyrkulację powietrza.

Ważne
Nie tylko to, na czym śpisz, jest ważne. Codziennie przed położeniem się do łóżka wywietrz pokój. Nie stawiaj niedaleko głowy urządzeń elektrycznych.
Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje