Reklama

Reklama

Wnętrzarskie trendy na jesień 2020

Surowe minimalistyczne i industrialne wnętrza już się przejadły. Jesienią pragniemy przytulnego komfortu i naturalnej świeżości. Zwłaszcza w czasach pandemii, gdy we własnym domu przychodzi spędzić więcej czasu niż zazwyczaj.

Nowoczesna rustykalność

Urok wiejskich posiadłości porusza wyobraźnię dekoratorów od wielu sezonów. Rustykalne wnętrza łączą przytulną domową atmosferę, prostotę i naturalność. Tym razem rustykalny pojawia się w nieco bardziej współczesnym wydaniu. Komfort nowoczesności wystarczy przełamać kilkoma rustykalnymi elementami, by jesień spędzać wygodnie i miło. Surowe drewno, len, plecione kosze, wiązki suszonych ziół idealnie wpasują się w takie aranżacje.

Powrót stylu boho

Reklama

W tym roku wiele osób zrezygnowało z podróży. Eklektyczny, pachnący przygodą styl boho pozwoli spędzić jesień w stymulującym wyobraźnię otoczeniu. Daleki od minimalizmu pozwala łączyć pozornie niepasujące elementy: pamiątki z podróży, etniczne artefakty, oryginalne dodatki i wyrafinowane elementy spod znaku glamour jest idealny dla niespokojnych duchów o nieco artystycznym zacięciu.

Powrót do natury

Naturalność to hasło przewodnie w tym sezonie i przejawia się w wielu trendach wnętrzarskich. Kolory ziemi: delikatne beże, zielenie, brązy, szarości, naturalne materiały i rośliny doniczkowe pomogą stworzyć oazę wypoczynku i spokoju.

Naturalny luksus

Kiedy pragnienie wyrafinowanej elegancji łączy się z chęcią powrotu do natury, z pomocą przychodzą takie materiały jak marmur, granit czy egzotyczne drewno. Stosowane osobno lub w połączeniu pozwalają stworzyć wnętrza przyjazne a zarazem wysmakowane.

Półokrągłe sofy

To wschodzący trend, który zachwyca miękkością linii, wprowadzając do wnętrz łagodność i zmysłowość. Takie siedziska maja mniej wspólnego z "miejscem przed telewizorem", a więcej z zaproszeniem do rozmowy w kręgu. Idealne na spotkania i rozmowy w długie jesienne wieczory.

Antyczny akcent

Dom pełen antyków? Tak, pod warunkiem, że nie przypomina sali muzealnej. Pojedyncze elementy wkomponowane we wnętrze dodadzą wystrojowi charakteru, ale ważne by efekt nie był przytłaczający. W tym sezonie antyki nie są wehikułami, które przenoszą nas w przeszłość, a jedynie akcentami, które o niej przypominają i pozwalają zachować więź.

Meble z palet

Polowanie na antyki jest trudne, a przede wszystkim kosztowne. Na szczęście w modzie są również o wiele tańsze rozwiązania, wymagające głównie pomysłowości i odrobiny smykałki do majsterkowania. Meble konstruowane z palet czy skrzynek wciąż cieszą się powodzeniem i potrafią dać fantastyczne rezultaty dekoratorskie.

Wielki powrót makramy

Ozdoby z makramy na wiele lat odeszły w zapomnienie, ale teraz są prawdziwym hitem. Idealnie wpisują się w modę na naturalność, etniczność i rustykalność. Do tego bez wielkiego nakładu środków można je wykonać samodzielnie. To nie tylko pomysł na jesienne wnętrze, ale i na doskonałe zajęcie podczas długich jesiennych wieczorów.

Koza zamiast kominka

Ciężkie kominki coraz częściej  zastępowane są ozdobnymi piecykami o lżejszej konstrukcji. To rozwiązanie często podyktowane jest względami praktycznymi (wytrzymałością stropów, ilością przewodów kominowych, wydajnością ogrzewania), ale estetyka również ma tu spore znaczenie. A "kozy" okazały się mieć nieodparty urok, który zachwycił świat i uczynił je jednym z najpopularniejszych trendów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje