Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Tworzą lalki, które wzbudziły zachwyt na całym świecie

W takich dziewczynach można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Porażająco piękne i niezwykle tajemnicze. Aż trudno uwierzyć, że to lalki.

Ich twórcami jest para rosyjskich artystów Anastazja i Siergiej Lutshenko z Krasnojarska. Lalki - mini arcydzieła sztuki tworzą z niezwykłą dbałością o szczegóły, która powoduje, że wyglądają one jak żywe.  Inspiracje czerpią z tłumu i nigdy nie powtarzają dwa razy tego samego projektu, choć pracują nad lalkami już od 2011 roku.

Reklama

A jak zaczęła się ich przygoda? Oboje są wykształconymi malarzami. Na ostatnim roku studiów Anastazja sporo eksperymentowała, tworząc biżuterię z glinki polimerowej. Postanowiła użyć tego materiału, by zrobić lalkę na prezent urodzinowy dla jednego z nauczycieli. Anastazja pracowała nad nią dwa tygodnie, natykając się na całkiem sporo problemów do rozwiązania. Zajęcie okazało się bardziej wciągające, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Oprócz glinki duet pracuje tez z porcelaną. Anastazja i Siergiej wciąż się uczą, ale ich lalki już biją rekordy popularności wśród kolekcjonerów.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje