Reklama

Reklama

Trudna plama na dywanie? To już nie problem!

Odwiedził cię wnuk lub zrobiłaś przyjęcie i twój dywan na tym mocno ucierpiał? Na każde nawet najbardziej oporne zabrudzenie jest sposób. I to z rzeczy, które masz w domu.

Świeży sok

Szybko go zetrzyj ręcznikiem papierowym. Polej miejsce gazowaną wodą mineralną i natrzyj szarym mydłem. Pozostaw na 15 minut i zmyj

Lody i czekolada

Reklama

W zależności od wielkości śladu, 1 lub 2 żółtka wymieszaj z gliceryną (w proporcjach 1:1). Nałóż na dywan i pozostaw na około 10 minut. Zetrzyj mokrą gąbką.

Herbata

Do kilku łyżek wody utlenionej (9 proc.) dolej 6 kropli amoniaku. W roztworze zanurz gazik i przetrzyj zachlapane miejsce. Potem przetrzyj je wodą.

Tusz flamastrów

Wsyp do miseczki 2 łyżki mąki ziemniaczanej i dolej tyle mleka, by powstała średnio gęsta pasta. Wetrzyj ją w plamę i pozostaw do całkowitego wyschnięcia - około godzinę. Zmieć pozostałości pasty, a potem odkurz. 

Zaschnięty wosk

Weź kilka arkuszy ręcznika papierowego, złóż i połóż na zacieku. Następnie przeprasuj rozgrzanym żelazkiem. Czynność powtarzaj, aż stearyna zniknie. Jeśli masz dywan syntetyczny, żelazko nastaw na najmniejszą temperaturę, by nie stopić jego włókien.

Dowiedz się więcej na temat: plamy | plamy na dywanie | dywan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje