Reklama

Reklama

Te rośliny sprawdzą się w ogrodzie

Do urządzania ogrodu najlepiej podejść jak do urządzania mieszkania. Nasza działka jest przestrzenią, którą należy zaaranżować z głową. Będzie pełniła różne funkcje. Strefa relaksu może przenikać się ze strefą spa, ale należy również znaleźć miejsce na przyziemne rzeczy takie jak pomieszczenia gospodarcze, składziki na drewno lub miejsce na taczkę. Są rośliny, które pozwolą nam postawić tzw. ścianki działowe i zapewnią odrobinę intymności w otulinie zieleni.

Klony japońskie

Znany pod naukową nazwą jako Acer japonicum pochodzi z kraju kwitnącej wiśni. Z drzewem są doskonale zaznajomieni Japończycy z wysp: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu. Jednak z czasem roślina opuściła granice Azji i stała się perełką w europejskich ogrodach.

Stosunkowo niewielkich rozmiarów, delikatne klony japońskie, które można kreatywnie formować, zyskały fanów także w Polsce. Roślina osiąga wysokość do 10 metrów, a przy zdolnościach gospodarza może przypominać drzewo szczęścia, jeżeli jest odpowiednio przycinana. 

Reklama

Nie dajcie się zwieść gładkiej początkowo korze drzewa. Niestety z czasem staje się chropowata jak skorupa żółwia. Jednak nie to jest najważniejsze. Uwagę przykuwają liście drzewa, które niczym kameleon zmieniają kolor w zależności od pory roku. Jasna zieleń przeistacza się w pomarańcz i głęboką czerwień dojrzałego wina. W sklepach ogrodniczych można kupić także odmiany z liśćmi w odcieniach fioletu. Roślina nie jest wymagająca i idealnie nadaje się jako ozdoba naszego tarasu. Nie tylko zyskamy cień, ale lidera, wokół którego będziemy musieli planować urządzanie zieleni na tarasie.

Dowiedz się więcej na temat: taras | rośliny na taras | doniczki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje