Reklama

Reklama

Święta bez stresu

Do Gwiazdki zostało zaledwie parę dni, ale nie wpadaj w panikę. Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze chwile w roku, pod warunkiem, że ty nie zaśniesz ze zmęczenia podczas wieczerzy wigilijnej, a rodzinna kolacja nie zamieni się w spotkanie wojujących plemion.

Jak do tego nie dopuścić? Weź głęboki oddech i ustal priorytety.

Reklama

Niezbędne porządki

Na dworze siarczysty mróz, a ty koniecznie chcesz umyć okna? Nie tędy droga. Nie chodzi o to, by dom wyglądał jak po inspekcji sanitarnej. Ma być czysto, schludnie i świątecznie, a twoja rodzina ma ci w tym pomóc. Podziel obowiązki między wszystkich członków rodziny, każdy ma mieć swój udział w tym przedsięwzięciu.

Okrojone menu

Zawsze sama wszystko robiłaś, ale w tym roku masz coraz mniej siły i czasu. Co teraz ? Świat się nie zawali, jeśli kupisz np. gotowe pierogibarszcz lub zamówisz ciasto w cukierni. Postaw na kilka ulubionych dań twoich najbliższych i na tym się skup. Nie wkładaj energii w potrawy, które i tak nikomu nigdy za bardzo nie smakowały. W ten sposób ograniczysz menu i będziesz mogła się skupić na swoim popisowym daniu.

Grunt to dobra atmosfera

Rodzinne niesnaski potrafią zepsuć nawet perfekcyjnie zaplanowane święta. Dlatego przede wszystkim zadbaj o siebie - nowa sukienka, ładne uczesanie ... Od razu lepiej się poczujesz! I chociaż to święta, nie oczekuj cudów. Trudno na ten jeden wieczór zapomnieć o wzajemnych żalach i udawać, że wszystko jest OK. Lepiej nie organizuj na siłę kolacji skłóconej rodziny.

IK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje