Reklama

Reklama

Świerk, jodła czy sosna?

Zapach choinki to jest to, za czym tęsknimy przez cały rok. Ale nie tylko zielone drzewko jest symbolem świąt…

Świerk pospolity lub kłujący

Reklama

Ma intensywny żywiczny zapach. Minus jest jednak taki, że szybko gubi igły, jest najmniej żywotny. Świerk kłujący jest nieco trwalszy, ale lepiej go nie dotykać.  

Jodła kaukaska 

Jest zdecydowanie najbardziej trwała i okazała, ale nie pachnie. No i sporo kosztuje. Za to może postać w domu nawet dwa miesiące.

Sosna pospolita

Wyróżniają ją rzadkie igły, dlatego drzewko nie cieszy się popularnością. Za to żywiczny zapach długo się utrzymuje.

Choinki w donicach

To dobry pomysł, dla tych  którzy chcą na wiosnę przesadzić drzewko do ogrodu. Choinka w donicy  nie może stać dłużej niż kilka dni w pomieszczeniach o temperaturze pokojowej. W przeciwnym razie rozhartuje się.

Dlatego po świętach najlepiej wystawić ją na balkon. Ważne, by drzewko kupować w sprawdzonych punktach (nawet  jeśli wiąże się  to z wyższą ceną).  A to dlatego, że i takie choinki mogą okazać się nietrwałe.

Jeśli są wykopywane pośpiesznie i mają skrócony system korzeniowy, nie przetrwają.

Ozdobne rośliny

Jemioła: przycięte gałązki można nie tylko wieszać pod sufitem, ale i wykorzystać do świątecznych stroików. Liście długo zachowują trwałość. Ważne: wszystkie części tej  rośliny są trujące! 

Gwiazdę betlejemską lepiej kupować w kwiaciarni,  bo na targowisku może przemarznąć. Uważaj na jej mleczny sok. Może zaszkodzić ludziom i zwierzętom.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje