Reklama

Reklama

Świece zapachowe: Kiedy są bezpieczne?

Jakie zapachy świec są teraz najpopularniejsze? - Aktualnie stawiamy na ożywienie, radość, coś, co przypomina nam lato, aby w tych ciężkich czasach móc się odprężyć i ożywić - mówi Anna Knapik, włascicielka marki Soya Candle.

Daria Pacańska: Dlaczego postanowiłaś zająć się tworzeniem świec?

Reklama

Anna Knapik, Soya Candle:  - Od dziecka w moim domu cały czas gościły świece. Niestety, często bolała mnie po nich głowa. Kiedy już dorosłam, zaczęłam szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje? Okazało się, że była prosta - to parafina sprawiała, że nie czułam się najlepiej.

- Zagłębiłam się w tematykę i stwierdziłam, że kocham świece, uwielbiam bawić się w zdobienie, a moją pasja jest uświadamianie ludzi, jak ważne jest wybieranie odpowiednich produktów, zdrowych i najlepszej jakości. Stwierdziłam, że chce sama wytwarzać je tak, aby moja pasja była moją pracą.

Czy świecie są obecnie modne?

- Tak, wiele osób kupuje je, ponieważ świetnie wpisują się w wystrój wnętrz.

Jakie zapachy są najbardziej pożądane na rynku?

- O każdej porze roku jest to inny zapach, ze względu na panujący klimat. Aktualnie stawiamy na ożywienie, radość, coś, co przypomina nam lato, aby w tych ciężkich czasach móc się odprężyć i ożywić. U mnie w tej chwili króluje deser truskawkowy, limonka oraz deser malinowy z bitą śmietaną.

Obecnie sporo mówi się o jakości. Jakie świece wybierać, by były bezpieczne dla naszego zdrowia?

- Odpowiedź jest bardzo prosta: wszystkie które nie zawierają parafiny. Ja najbardziej polecam wosk sojowy i na nim pracuję. Ważne jest też to, aby był knot dobrej jakości.

Czego się wystrzegać przy wyborze świec?

- Przeanalizować bardzo dokładnie skład produktu, tak, aby nie dać się nabrać producentowi, który będzie twierdził, że pracuje na wosku sojowym, a w składzie świecy będzie parafina.

Dowiedz się więcej na temat: świece | domowe świece | świece zapachowe | ekologiczne świece

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje