Reklama

Reklama

Stylowe dekoracje do pokoju dziecka

Dobór odpowiednich dekoracji do pokoju dziecka wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać. Rodzice już od pierwszych dni chcą kształtować charakter swojej pociechy, pobudzać jej wyobraźnię, a w późniejszym okresie nadążać za jej zainteresowaniami. By mogli to czynić bez konieczności ciągłych remontów muszą postawić na uniwersalne rozwiązania.

Plakaty do pokoju dziecka w stonowanych barwach


Nie ulega wątpliwości, że pokój dziecięcy nie powinien być przytłaczający. Właśnie dlatego poleca się stosowanie jasnych barw, które nie odwracają uwagi dziecka od ważnych spraw, a także doskonale współgrają z zastosowanymi dekoracjami. Jednymi z nich mogą być plakaty, które można zawiesić na ścianie lub ustawić w ramce na komodzie. Wykonane w pastelowych kolorach takich jak biel, szarość, błękit, czy delikatny róż będą ożywiać wnętrze bez jednoczesnej dominacji.  Jeśli jednak rodzice zdecydują się na barwy w intensywnych tonacjach to powinni uważać, by nie przytłoczyć przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem będzie wówczas umieszczenie dekoracji wyłącznie na jednej, największej ścianie. Warto tu wspomnieć, że każdy kolor ma swoje psychologiczne działanie. Dobrze jest więc sprawdzić, które z nich wpływają kojącą, a które mogą niepotrzebnie rozpraszać młodego człowieka.

Reklama

Dekoracje do pokoju dziecka z funkcją edukacyjną

Dekoracje w formie plakatów mogą być bardzo dobrym sposobem na przemycenie nieco wiedzy do codzienności malucha. Na przestrzeni pierwszych miesięcy jego życia warto postawić na grafiki utrzymane w kontrastowej czerni i bieli. Wówczas dziecko zaczyna zauważać, a następnie rozpoznawać kształty. Warto mu to ułatwić decydując się właśnie na te barwy. Późniejsze lata to czas szybkiego rozwoju dziecka. By nadążyć za jego zainteresowaniami lub je w nim zaszczepić można wybrać plakaty, które staną się niejako pomocą edukacyjną. Na grafice znajdą się np: alfabet, figury geometryczne, mapa świata, ciekawi przedstawiciele fauny jak i okazy flory. Takie dodatki z pewnością wpłyną na kreatywność malca, a także na jego postrzeganie świata. Będą również znacząco warunkowały klimat pomieszczenia.

Uniwersalne dekoracje dla chłopca i dziewczynki?

Nasycone kolorami wzory, a może proste formy? Jeśli zastanawiacie się, jak powinien wyglądać dziecięcy pokój to pamiętajcie, że maluchy lubią obrazy, które łatwo zapamiętują. Co ważne jest to zasada dotycząca obu płci. Uniwersalne jest również umieszczanie na ścianach plakatów, które przedstawiają ulubionych bajkowych bohaterów. Mogą to być także wizerunki pluszowych misiów, czy zwierzątek o nieco bardziej bajkowym wyglądzie. Sklepy internetowe oferują na swoich stronach naprawdę wiele możliwości.  Z całą pewnością sprawdzą się także monochromatyczne wzory z typografią, czy też nocne i zarazem rozgwieżdżone niebo. Jeśli przestrzeń na to pozwala to spokojnie można umieścić w niej zestawy plakatów.

Pamiętajmy, że jeśli wiek dziecka na to pozwala to wszystkie dekoracje powinny być z nim dyskutowane. Jego wygoda i dobre samopoczucie muszą tu mieć priorytetowe znaczenie.

 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje