Reklama

Reklama

Sposoby na pielęgnację podłóg z drewna

Są eleganckie, solidne, zdrowe i długo trzymają ciepło. Podpowiemy ci, jak najlepiej o nie dbać i czyścić. Dzięki temu dłużej będą ładne i trwałe.

Jeśli chcesz przedłużyć żywot parkietów, zwykle wystarczy je nieco odświeżyć. Jak je czyścić i konserwować na co dzień, aby się nie niszczyły?

Jeśli są zadbane

Reklama

Nie wymagają specjalnych zabiegów. Wystarczy wycierać je lekko wilgotną szmatką skropioną terpentyną. Potem możesz nałożyć bezbarwną pastę, najlepiej w płynie. Gdy przeschną, wypucuj do połysku. 

Mocno zabrudzone

Najłatwiej wyczyścić mieszaniną czystej benzyny i terpentyny w proporcji 1:1. Zmyj je grubym tamponem ligniny (często go zmieniając) nasączonym mieszaniną i zaraz przeciągnij grubą, miękką szmatką, najlepiej frotté. Po wyczyszczeniu i przeschnięciu użyj pasty, a potem wypoleruj. 

Zalane klepki

Klepki zalane wodą lub kolorowym płynem (np. herbatą lub kawą) po wyschnięciu zeskrob żyletką lub stalową wełną. Potem wypastuj i wypoleruj.

Plamy na podłodze olejowanej

Likwiduj zmywaczem do takich powierzchni. Gdy zostaną ślady, zeszlifuj je drobnym papierem ściernym o tzw. małym uziarnieniu (o grubości ziarna 100-120). Potem nałóż kolejną warstwę oleju. Kiedy już wniknie w głąb, przetrzyj, a potem dobrze wypoleruj.

Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | podłogi | drewno

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje