Przejdź na stronę główną Interia.pl

Poradnik przedświątecznego mistrza zen, czyli jak uniknąć stresu

Przedświąteczne zakupy to dla niektórych koszmar, a dla innych – czysta przyjemność. Jeśli na myśl o zrobieniu zakupów w okresie świątecznym ogarnia cię panika, ten tekst jest dla ciebie. Zaparz melisę, weź głęboki oddech i przeczytaj ten poradnik.

Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musisz aktywnie uczestniczyć w szaleństwie przedświątecznych zakupów. Zarówno prezenty, jak i zakupy spożywcze możesz zrobić online. Najpopularniejsze supermarkety oraz sklepy internetowe umożliwiają darmową wysyłkę – na przykład Piotr i Paweł, Alma czy Frisco. Opinie na temat poszczególnych e-sklepów sprawdzisz w Internecie.

Reklama

Krok 1: Zrób plan działania

Zastanów się dobrze, czego potrzebujesz przed świętami. Czy planujesz zorganizowanie świątecznej kolacji dla rodziny, czy może wyjeżdżasz na święta? Przemyśl wszystko i zapisz na kartce listę produktów. Następnie poszukaj w Internecie sklepu, w którym możesz zrobić zakupy. 

Zanim skorzystasz z oferty konkretnego sprzedawcy, dokładnie przeanalizuj recenzje zamieszczone w Internecie przez jego klientów. Jeśli na co dzień nie robisz zakupów online, możesz skorzystać z tych sklepów, które mają silna pozycję na rynku potwierdzoną wieloma komentarzami zadowolonych klientów: na przykład Zalando, Home&You albo Frisco. Opinie użytkowników i rankingi układane przez specjalistów znajdziesz na licznych forach i blogach. Odpowiednio wcześnie robiąc listę potrzebnych artykułów, unikniesz stresu i pieniędzy straconych na nieprzemyślanych zakupach.

Krok 2: Zacznij wcześniej, niż wszyscy

Już teraz zastanów się, jakie podarunki chcesz sprawić swoim bliskim i poszukaj ich w sklepach internetowych oraz serwisach aukcyjnych. Kupując upominki na początku grudnia, masz pewność, że zostaną dostarczone na czas. W Internecie możesz też zrobić zakupy spożywcze.

Kupując wszystko online, unikniesz kolejek i stresu w supermarkecie. Najpopularniejsze są zakupy w sklepach od lat znanych na rynku, na przykład Auchan, Tesco albo Piotr i Paweł. Możesz także skorzystać z oferty e-sklepów, które specjalizują się właśnie w sprzedaży wysyłkowej – na przykład Alma albo Frisco. Opinie zadowolonych klientów, które można znaleźć w Internecie świadczą o tym, że jest to pewny sposób na udane zakupy.

Krok 3: Nie daj się zwariować 

Wszystko jedno, czy w te święta decydujesz się na organizację kolacji dla kilkupokoleniowej rodziny, czy może wystąpisz tylko jako gość i Twój wkład ograniczy się do przyniesienia ciasta. Nie zapomnij, że w święta najbardziej liczy się czas spędzony z bliskimi. Staraj się zadowolić nie tylko innych, ale też siebie. 

Nie wszystko musi być idealne, dlatego nawet, jeśli masz wrażenie że nikt nie posprząta tak dobrze, jak Ty – odpuść i poproś o pomoc. Gdy podzielicie między siebie obowiązki, będziecie mieć wrażenie, ze wspólnie pracowaliście na święta w ciepłej, rodzinnej atmosferze – a Ty dodatkowo zyskasz parę chwil dla siebie. 

 


Dowiedz się więcej na temat: Kuchnia świąteczna - Boże Narodzenie

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje