Przejdź na stronę główną Interia.pl

Pasta do zębów – czego o niej nie wiesz

Zastąpi odplamiacz, środek do szorowania i maść na pryszcze. Tubkę pasty zawsze masz pod ręką, wykorzystaj więc jej nietypowe właściwości.

Wywabi plamy

Nie tylko te na szkliwie po kawie, herbacie lub tytoniu. Pasta do zębów świetnie poradzi sobie także z niektórymi plamami na tkaninach. Dzięki niej pozbędziesz się żółtych śladów potu i antyperspirantów na białych koszulkach i bluzkach. Użyj białej pasty, bo niebieska lub zielona może zabarwić czyszczone ubranie. Przygotuj papkę z łyżeczki pasty i kilku kropli wody utlenionej. Możesz dodać także pół łyżeczki sody oczyszczonej. Nałóż miksturę na plamy i pozostaw na ok. 15 minut. Spłucz letnią wodą, a potem wypierz ubranie  w płynie lub proszku.

Zadba o paznokcie

Reklama

Ciemne lakiery przebarwiają płytkę paznokci. Usunięcie plam zmywaczem nie tylko jest mało skuteczne, ale także szkodliwe. Aceton zawarty w większości takich preparatów uszkadza płytkę i wnika  w skórę pod nią. Spróbuj pozbyć się przebarwień w bezpieczniejszy sposób. Nałóż na zwilżoną, miękką szczoteczkę trochę pasty do zębów  i szoruj nią paznokcie. Użyj pasty wybielającej, wtedy efekt będzie jeszcze lepszy. Po czyszczeniu wmasuj w paznokcie olejek migdałowy.

Zmyje osad

Herbata i kawa zostawiają na ściankach filiżanek oraz kubków trudne do umycia ślady. W tym wypadku również pomoże pasta do zębów. Kup najtańszą wybielającą. Takie zwykle zawierają najsilniejsze środki ścierne. Filiżankom to nie zaszkodzi, a dokładniej je wyczyści. Na szorstką stronę wilgotnego zmywaka nałóż 2-centymetrowy pasek pasty i szoruj wnętrze naczynia. Pozostaw na ściankach na kilka minut, a potem umyj i dokładnie wypłucz filiżankę. Pasta przywróci jej biel i nie porysuje powierzchni porcelany lub fajansu.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje