Reklama

Parawan nawannowy

Gdy potrzebujemy prysznica, a nie chcemy wyrzucać wanny – to najlepsze rozwiązanie.

Dla kogo?


Parawan nawannowy pogodzi miłośników kąpieli ze zwolennikami tańszych i zdrowych, zwłaszcza dla alergików, pryszniców. Jego instalacja nie wymaga remontu w łazience. Nie musimy wymieniać wanny na brodzik.

Wybór


W sklepach znajdziemy duży wybór parawanów, zarówno z lekkiego i tańszego tworzywa sztucznego (najczęściej akrylu lub polistyrenu), jak i z droższego szkła hartowanego. Parawany ze szkła mają pewniejsze mechanizmy podtrzymujące. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy lub z nadrukiem - będzie lepiej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać.

Reklama

Na przezroczystym materiale również bardzo widoczne są najmniejsze nawet ślady wody. Są parawany jedno-, dwu-, a nawet pięcioczęściowe. Dostępne są także parawany z przesuwanymi drzwiami. Pytajmy sprzedawców o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie przylegało do wanny gdy parawan jest rozłożony. Bez niej woda będzie wydostawała się na zewnątrz.

Pielęgnacja


Najłatwiej w czystości utrzymać szklane parawany. Do ich czyszczenia wystarczą naturalne środki, jak soda czy kwasek cytrynowy, rozpuszczane w ciepłej wodzie. Bez względu na materiał, z którego parawan jest wykonany, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdym użyciu prysznica czy po kąpieli.

Ważne: Będziemy z wanny korzystać jak z brodzika. Dlatego koniecznie kupmy matę antypoślizgową i dla bezpieczeństwa przymocujmy uchwyt.

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy