Reklama

Reklama

Ogród w różu i purpurze

Kwiaty w odcieniach różu zestawione z gatunkami kwitnącymi na biało, nadają ogrodowi eleganckiego wdzięku i romantyczności. Skontrastowane z żółcią dziewanny, cynii czy rudbekii błyskotliwej - sielskiego, wiejskiego charakteru.

Groszek szerokolistny

Reklama

To idealne pnącze na ścianę działkowej altanki, ażurowego ogrodzenia lub balustradę słonecznego tarasu - nie wymaga dodatkowego podwiązywania.

Od czerwca do września zachwyca purpurowymi (odmiana "Red Pearl") lub różowymi ("Albus") kwiatami, zebranymi w grona na szczytach cienkich, sztywnych łodyg. W przeciwieństwie do kwiatów groszku pachnącego - bezwonnymi.

Ketmia syryjska

Ten sporej wielkości krzew najlepiej prezentuje się solo na tle trawnika. Od czerwca do sierpnia pojawiają się na nim efektowne, podobne do malwy kwiaty, w zależności od odmiany: bladoróżowe, niebieskoliliowe, ciemnopurpurowe.

Ketmia potrzebuje zacisznego stanowiska, gdzie nie będzie narażona na podmuchy wiatru (w miejscach nieosłoniętych w surowe zimy może przemarzać), gleby umiarkowanie wilgotnej, bo źle znosi zalewanie.

Naparstnica purpurowa

Kwitnie dopiero w drugim roku od wysiewu - od czerwca do sierpnia. Wtedy to z liściowej rozety wyrastają sztywne pędy o wysokości od 50 do nawet 120 cm, zakończone gronem dzwonkowatych, zwisających kwiatów we wszystkich odcieniach różu, z białawą obwódką na płatkach oraz jasną gardzielą pokrytą ciemnymi plamkami.

Co ciekawe, najpierw rozwijają się kwiaty w dolnej części pędu, a potem umiejscowione wyżej. Naparstnice sadzimy w grupach na słonecznej rabacie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje