Reklama

Reklama

Niebanalna dekoracja, czyli suszone cytrusy na choinkę

Jeżeli znudziły ci się już banalne ozdoby choinkowe, dostępne we wszystkich supermarkerach, przygotuj dekorację, która nigdy nie wychodzi z mody. Nic dziwnego, w końcu suszone pomarańcze prezentują się na niej obłędnie!

Co roku wieszasz na choince te same dekoracje, kupione w galerii handlowej? To nic złego, o ile rzeczywiście ci się podobają. Jednak może warto w tym roku postawić na coś bardziej oryginalnego? 

Reklama

Ponadczasowe ozdoby na drzewko świąteczne możesz przygotować samodzielnie w domu, nie wydając na nie majątku. Mowa tutaj o suszonych cytrusach, które na choince wyglądają naturalnie i stanowią świetną alternatywę dla kiczowatych ozdób. 

Przygotowując suszone cytrusy, na pewno szybciej poczujesz ducha świąt i będziesz się świetnie bawić. Zapach cytrusów wielu z nas przywodzi na myśl święta z dawnych lat...  Pomarańcze, mandarynki, limonki i cytryny ususzysz na różne sposoby. 

Jak najczęściej robią to Polacy?

Wiele fanek świątecznych dekoracji w stylu DIY uważa, że najlepszy sposób na suszenie owoców to po prostu położenie ich na kaloryferze. Dzięki temu nie tylko zyskasz oryginalną dekorację, ale też wszyscy domownicy poczują piękny zapach cytrusów, który rozprowadzi się po mieszkaniu. Suszenie tym sposobem wymaga ostrożności i... cierpliwości, bo trwa najczęściej kilka dni. Nie wolno też zapominać, aby regularnie obracać pokrojone w plastry owoce.  

Jeżeli nie masz w sobie aż tyle cierpliwości, włóż cytrusy do piekarnika. To chyba najpopularniejszy sposób na ich ususzenie. W piekarniku owoce powinny spędzić około godzinę, ale trzeba pamiętać, aby w trakcie je obrócić. Kiedy już ostygną, po prostu je przewiąż. 

Możesz wykorzystać je również do ozdabiania wnętrza domu lub świątecznych upominków dla bliskich.  

Zobacz także:


Styl.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: choinka | ozdoby świąteczne | cytrusy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje