Reklama

Reklama

Najmodniejszy kolor w urządzaniu wnętrz

W XIX wieku wielbiciele ciemno zielonych wnętrz narażeni byli na spore ryzyko ze względu na arszenik zawarty w barwniku. Później zieleń stała się bezpieczna, ale w ostatnich latach popadła w niemal całkowite zapomnienie. Lekkie i świeże odcienie limonki, mięty i groszku miały w tym czasie swoje 5 minut. Ale głęboka szmaragdowa zieleń wydawała się zbyt ciężka, zbyt poważna. Jednak ten magnetyzujący kolor nie dał do końca o sobie zapomnieć i powraca w wielkim stylu. Projektanci znaleźli sposoby, by zinterpretować go na nowo.

Szmaragdowa toń zaprasza, aby zatopić się głębokim relaksie na miękkich wyściełanych meblach, wśród piętrzących się wygodnych poduch. Błękitne wzory na poduszkach podkreślają morskie skojarzenia, ale klasyczny stół wprowadza nieco realizmu. Połyskująca srebrzysta zastawa dodaje lekkości, jak promień słońca opierający się na pomarszczonej wiatrem tafli wody.

Reklama

Choć szmaragdowa zieleń może wydawać się nieco pompatyczna, to doskonały kolor do bezpretensjonalnej, ale klimatycznej kuchni. Drewno, glina, metal, proste formy i przemyślana kompozycja pozwalają, by zielone nieregularne płytki zagrały tu pierwsze skrzypce.

Połączenie głębokiej malachitowej zieleni i złota to klasyka, ale i ją można zinterpretować na nowo - gładkie ściany i złoty sufit oraz mosiężna lampa wyglądają nowocześnie i intrygująco.

Pomieszczenia, w których dominuje zieleń są często dość ponure, ale tak nie musi być. W miejscach dobrze doświetlonych zieleń można stosować bez ryzyka. Dodatkowe elementy: kwiaty, lampy i poduszki dodatkowo rozświetlą przestrzeń.

Zdecydowanie najczęściej zieleń pojawia się w postaci tapicerowanych mebli, nierzadko aksamitnych, będących głównym akcentem - szmaragdem, dla którego pozostałe elementy stanowią oprawę.

Łazienka cała w zieleni? To może być wyjątkowe pomieszczenie nawet przy użyciu niewielu środków wyrazu: przecierane ściany, oszczędnie stosowane dodatki i przemyślane formy mogą dać artystyczny efekt, który zapada w pamięć.


Nawet przy niewielkim budżecie głęboka zieleń pozwala uzyskać doskonały efekt. Prosty ale pomysłowy system meblowy w połączeniu ze stylowym krzesłem tapicerowanym zieloną skórą zyskuje nowy charakter.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje