Reklama

Reklama

Nagłe przypadki w twojej kuchni

Zabierasz się do pieczenia ciasta, smażenia naleśników, a tu zabrakło mąki, mikser nie działa? Nie masz czym związać pieczeni? Spokojnie! Na wszystko jest sposób. Pod ręką masz mnóstwo rzeczy, które zastąpią braki.

Popsuty mikser

Aby przyrządzić ciasto na naleśniki, nie potrzebujesz miksera. Wlej mleko i roztrzepane widelcem jajka do butelki po wodzie mineralnej. Przez lejek wsyp mąkę. Zakręć butelkę i mocno potrząsaj aż składniki dokładnie się wymieszają. Odkręć butelkę i odstaw na 15 minut, aby ciasto odpoczęło. Wylewaj odpowiednie porcje na lekko natłuszczoną patelnię. Potem wypłucz butelkę pod kranem. Zostaw do następnego użycia.

Co zamiast groszku?

Reklama

Groszek ceramiczny jest bardzo przydatny do pieczenia ciasta na tartę. Dzięki niemu placek się nie wybrzusza i farsz można równomiernie rozłożyć. Ceramiczne kulki są jednak drogie - ok. 35 zł za opakowanie. A nawet więcej, gdy kupisz je przez internet i zapłacisz za przesyłkę. Gotowy groszek z powodzeniem zastąpisz zebranymi na plaży lub gdziekolwiek kamykami. Potrzebujesz ok. 60 sztuk wielkości fasoli. Nie będą tak równe jak te ze sklepu, ale doskonale spełnią swoją rolę.

Za mało mąki

Jeśli masz za mało mąki, by upiec ciasto, bułki lub usmażyć naleśniki, przygotuj ją z płatków albo kaszy. W młynku do kawy zmiel na mąkę płatki owsiane, jęczmienne, kaszę jaglaną lub gryczaną. Wymieszaj z resztką mąki pszennej, którą masz i użyj do wypieków. Potrawy będą nie tylko smaczne, ale i znacznie zdrowsze niż z samej białej mąki. Do ciasta, np. na naleśniki lub racuchy, możesz dosypać łyżkę otrąb pszennych albo owsianych.


Dowiedz się więcej na temat: Dom | porady | nić dentystyczna | kamienie | Butelka | jaja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje