Reklama

Reklama

Maseczka higieniczna. Jak ją uszyć?

Wystarczy kilka minut, aby nauczyć się szyć maseczkę higieniczną. Maszyna do szycia będzie przydatna, ale jeżeli chcesz wykonać maseczkę wyłącznie na własne potrzeby, możesz to zrobić ręcznie, schemat jest ten sam. Zatem do dzieła!

Maska chirurgiczna stała się symbolem obaw przed COVID-19. Najpierw oglądaliśmy zdjęcia z Chin. Azjaci, noszący maseczki, zabezpieczali się przed rozprzestrzenianiem koronawirusa.

Kilka tygodni później pojawiły się komunikaty o tym, że maseczki medyczne znikają w zawrotnym tempie.

Ich ceny w sklepach internetowych były wywindowane do granic możliwości, a apteki informowały o braku maseczek w hurtowniach.

Wówczas hasło "szyjemy maseczki" zdominowało akcje społeczne, dzięki którym maseczki higieniczne otrzymują medycy, strażacy, sprzedawcy i na tym nie kończy się lista potrzebujących. 

Reklama

Do akcji włączyli się projektanci, blogerzy, społecznicy i osoby, które nie chciały siedzieć w domu z założonymi rękoma. 

Przecież maszyna do szycia jest niemal w każdym domu, może dawno nieużywana, może zakurzona, zakupiona przez babcię lub mamę. 

Koronawirus to najlepsza motywacja, aby przełamać niechęć, strach i niepewność. Kilka prostych szwów może wpłynąć na komfort pracy wielu osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje