Reklama

Marzenia o własnym M

Wielu osób wciąż nie stać na zakup mieszkania własnościowego. Inne mimo wysokich zarobków nie są w stanie wziąć kredytu w banku ze względu na rodzaj zatrudnienia (np. umowa o dzieło, umowa zlecenie). Dlatego coraz chętniej rozglądamy się za możliwością nabycia nieruchomości innymi sposobami. Spółdzielnie mieszkaniowe lub gminy to miejsca, w których szukamy okazji. Jednak te ostatnie same decydują czy, i na jakich zasadach, możliwy jest wykup mieszkań komunalnych.

Miasta lub gminy zazwyczaj przysyłają lokatorom pisma z informacjami o tym, że można mieszkanie kupić na własność. A Takie informacje możesz też znaleźć na tablicy informacyjnej w urzędzie gminy lub miasta. Najlepiej jednak zapytaj o możliwość i warunki wykupu pracownika wydziału gospodarki nieruchomościami. Pamiętaj! 

To, że kiedyś twój sąsiad wykupił swoje mieszkanie z bonifikatą, która sięgała 90-95 proc. wartości nieruchomości, nie oznacza, że taką samą bonifikatę ty dostaniesz teraz. A Zasady nabycia mieszkań komunalnych nie są takie same. Każde miasto czy gmina ma swoje własne uchwały, które je opisują. Niektóre samorządy przy przyznaniu bonifikaty zwracają uwagę na stan techniczny budynku i mieszkania, inne na to, jak długo jest się najemcą mieszkania komunalnego. Podstawa prawna: art 34- 42 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 1997 r., nr 115, poz. 741 z późn. zm.).

Reklama
Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: Dom | mieszkanie | Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy