Reklama

Reklama

Kwiaty idealne do sypialni

​Bez wątpienia zieleń koi zmysły i jest miłym akcentem w każdym mieszkaniu. W dzień kwiaty pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla z powietrza, a oddają tlen. Jednak nocą ten proces się odwraca. Ale można do sypialni wybrać kwiaty, które będą ułatwiać nocny odpoczynek. Warunek? Trzeba je wybrać z głową.

Nie zmieniaj pokoju w dżunglę. Nocą rośliny same oddychają, a to oznacza, że też pobierają tlen. Jeśli będzie ich za dużo w pokoju (więcej niż 3), w dodatku będą mieć rozłożyste liście, ich obecność może być szkodliwa. nWybieraj kwiaty, które oczyszczają powietrze. 

Reklama

Draceny, geranium i anturium nawilżają i oczyszczają powietrze. Dzięki temu lepiej nam się śpi. Podobnie działają paprotki, aloes i sansewieria. Z kolei grudnik, storczyk i skrzydłokwiat należą do takich kwiatów, które nie w dzień oddają tlen, tylko w nocy - to tzw. odwrotna fotosynteza. I to właśnie sprawdza się w sypialni.

Podlewaj z głową. Krążą opinie, że w sypialni kwiaty należy podlewać częściej, żeby powietrze było bardziej nawilżone. Ale tak nie jest. 

Jeżeli kwiaty będą miały zbyt wilgotną ziemię, zaczną gnić i wytworzy się szkodliwa pleśń. A ta może być m.in. przyczyną alergii. Na dodatek kwiaty zmarnieją. 

Częstotliwość podlewania zależy od nasłonecznienia pomieszczenia i potrzeb danej roślinki.

>>> Jakie rośliny wybrać do sypialni? Sprawdź na następnej stronie <<<

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje