Kobieta w świecie nowych technologii

Jeszcze kilkanaście lat temu nowe technologie były raczej domeną wąskiej grupy entuzjastów. Obecnie sytuacja wygląda jednak zgoła inaczej. W damskiej torebce musi się dziś znaleźć miejsce dla smartfonu oraz innych gadżetów elektronicznych, bez których wiele z nas nie wyobraża już sobie życia.

Nowoczesna kobieta od technologii nie stroni

Przenośny sprzęt elektroniczny stał się przez ostatnie lata częścią naszej codzienności. Chętnie korzystamy nie tylko ze smartfonów, cyfrowych aparatów fotograficznych i nawigacji. Wiele z nas nie wyobraża sobie także życia bez słuchawek bezprzewodowych czy smartwatcha i opaski treningowej. To oczywiście zaledwie kilka spośród wielu urządzeń, po które sięgamy, chcąc ułatwić sobie życie. Bez problemu radzimy sobie z edycją zdjęć czy montażem wideo, zarówno na telefonach, jak i bardziej poręcznych przy kreatywnej pracy tabletach. Urządzenia takie jak Huawei MatePad T8, dzięki tysiącom aplikacji dostępnym w AppGallery,  pozwalają nam wygodnie pracować nad wszystkimi naszymi projektami. Żadnych tajemnic nie mają dziś przed nami drony, dzięki którym możemy nagrywać filmy i robić zdjęcia jeszcze ciekawsze niż dotychczas, a nawet małe pojazdy elektryczne - jak hulajnogi czy deskorolki.

To oczywiście nie wszystko. Kobiety, często bardziej niż mężczyźni zainteresowane ekologią i stanem środowiska naturalnego, z rosnącym zainteresowaniem podchodzą również do rozwiązań z zakresu tzw. elektromobilności. Auto elektryczne jest dla nich przede wszystkim nowoczesnym i oszczędnym środkiem lokomocji, dzięki któremu mogą się swobodnie przemieszczać, nie uwalniając jednocześnie do otoczenia szkodliwych zanieczyszczeń i nie przyczyniając się zarazem do dalszej degradacji świata przyrody. Współczesna kobieta nie stroni więc - jak widać - od nowych technologii. Przeciwnie: chętnie i śmiało się nimi otacza, korzystając z nich w sposób świadomy i umiejętny.

Z technologią za pan brat

Kobiety muszą być dzisiaj jeszcze bardziej wielozadaniowe niż kiedyś. Niezależnie od tego, czy realizują się jako matki, czy jako przedsiębiorcze "kierowniczki" (czy też z sukcesami łączą obie funkcje!), na zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie muszą reagować błyskawicznie. W adaptacji do szybko zmieniającej się rzeczywistości pomagają oczywiście technologie. Nie ma wątpliwości, że to właśnie dzięki nim każda z nas może sobie radzić z wyzwaniami, jakie każdego dnia stawia przed nami codzienność.

Wiemy, rzecz jasna, że większość z nas regularnie korzysta z mediów społecznościowych, różnego rodzaju komunikatorów, nawigacji satelitarnej, elektronicznego kalendarza (bez automatycznych przypomnień i powiadomień byłoby nam dzisiaj przecież o wiele trudniej funkcjonować!) czy bankowości internetowej. Ale jakie jeszcze aplikacje warto zainstalować na swoim telefonie komórkowym? Sprawdźmy!

Muzyka dobra na wszystko

Mówi się, że muzyka koi nerwy i łagodzi obyczaje. I chyba rzeczywiście coś w tym jest. Prace domowe, robienie zakupów czy przejazdy do pracy i z powrotem mijają przecież szybciej, gdy możemy posłuchać ulubionych płyt. Warto więc zainstalować na swoim telefonie komórkowym aplikacje stworzone właśnie z myślą o miłośniczkach muzyki, podcastów czy audiobooków.

W okresie wakacyjnym wiele z nich podsuwa swoim użytkownikom atrakcyjne oferty - tak jest np. w przypadku aplikacji Tidal i EmpikGo, dostępnych w sklepie z aplikacjami Huawei AppGallery. Jeśli w tej chwili zainstalujemy pierwszą z nich, otrzymamy 6-miesięczny, bezpłatny dostęp do wszystkich jej zasobów; jeśli zaś zdecydujemy się pobrać drugą z nich, przez kolejne 3 miesiące będziemy mogły słuchać znajdujących się w niej audiobooków zupełnie za darmo.

Dla zakupoholiczek i nie tylko

Wśród popularnych aplikacji mobilnych znajdziemy i takie, które pomogą nam zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. To jednak nie wszystko - wiele z nich pozwoli nam również przejrzeć gazetki promocyjne i skorzystać z kodów czy kuponów rabatowych, dzięki którym wiele towarów będziemy mogły zamówić w cenach zdecydowanie niższych niż te, które widnieją na sklepowych półkach.

Za instalację niektórych programów możemy ponadto otrzymać voucher na zakupy. Tak jest na przykład w przypadku aplikacji Allegro - jeśli w tej chwili pobierzemy ją na smartfon Huawei, otrzymamy kupon o wartości 20 zł na pierwsze zamówienie (warunek jest jeden: wartość naszego koszyka musi wynosić minimum 50 zł). Nic tylko kupować... i oszczędzać.

Aplikacje sportowe, treningowe i dietetyczne

Choć sposób, w jaki dbamy o naszą formę fizyczną nie zmienił się raczej znacząco na przestrzeni ostatnich lat, to zmianie uległy jednak metody, którymi mierzymy swoje postępy treningowe. Za sprawą smartfonów i instalowanych na nich aplikacji mobilnych osiąganych rezultatów nie musimy już mierzyć samodzielnie. Dzięki połączeniu telefonu ze smartwatchem lub opaską treningową możemy uzyskać jeszcze dokładniejsze informacje o wydolności i parametrach naszego organizmu (tętnie, saturacji czy liczbie spalanych kalorii), a także o naszych postępach. W sieci znajdziemy także aplikacje przydatne tym z nas, które pracują nad swoją figurą... w kuchni. Aplikacje do diet pomogą nam przygotować najlepszy dla nas jadłospis, zwrócą nam uwagę, że musimy zadbać o nawodnienie i przypomną, że zbliża się pora, w której powinnyśmy przyjąć kolejny posiłek. Ponadto pozwolą nam na bieżąco śledzić postępy, oszacują liczbę kalorii, które przyjmujemy każdego dnia, i pomogą nam zracjonalizować nasze zwyczaje żywieniowe w taki sposób, abyśmy w jak najkrótszym czasie mogły osiągnąć założone cele. Warto dodać, że można  je często powiązać z zewnętrznymi urządzeniami, na przykład takimi, jak wspomniane już wcześniej opaski sportowe i treningowe. Dzięki temu dowiemy się na przykład, jak kształtuje się nasz bilans energetyczny, czyli - mówiąc w największym skrócie - ile kalorii każdego dnia przyjmujemy, a ile spalamy.

Centrum multimedialnej rozrywki

Urządzenia przenośne stanowią jednak nie tylko sprawdzony i skuteczny oręż w walce o wygodniejsze i bardziej przyjemne życie. Za ich pomocą nowoczesne kobiety mogą także zdobywać nowe umiejętności, rozwijać swoje pasje i realizować się zawodowo. Przenośny sprzęt elektroniczny - o ile tylko wyposażyć go w odpowiednie aplikacje - sprawdzi się przecież zarówno w roli wszechstronnej stacji roboczej, jak i wydajnego centrum multimedialnej rozrywki.

Artykuł powstał we współpracy z marką Huawei

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje