Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Kłująca plaga

​W tym roku komarów jest zdecydowanie więcej niż zwykle i atakują ze zdwojoną siłą. Co robić, by nie uprzykrzały życia?

Z ponad 50 gatunków żyjących w Polsce komarów na szczęście żaden nie roznosi groźnych chorób. Ale i tak potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Chmarami wdzierają się wszędzie. Tną bardzo dotkliwie. W miejscach ukąszenia w oka mgnieniu pojawiają się bąble, które swędzą kilka dni. Dlatego wypróbuj skuteczne sposoby obrony. 

Użyj pachnących olejków

Reklama

Dość skutecznym odstraszaczem są olejki zapachowe. Komary nie lubią zapachu lawendy, wanilii, bergamotki, cynamonu, cedru, goździków, eukaliptusu. 

● Aby wykorzystać ich moc, możesz użyć kominków aromatycznych. Kilka kropli olejku, ogrzewanych małą świeczką zniechęca owady od ataku. 

● Kroplę wybranego olejku wetrzyj np. w nogi (jeśli masz skłonność do alergii, najpierw zrób próbę). 

● Może spróbujesz przygotować własny środek odstraszający? Weź 5-10 kropli olejku np. lawendowego. Wymieszaj go z 100 ml alkoholu, oliwki lub olejku (do skóry). Przelej do pojemnika z atomizerem. Spryskuj nim nie tylko ciało, ale również różne przedmioty. 

● Rozpuść wosk ze świecy, dodaj kilka kropli olejku. W naczynku (np. starej puszce) umieść knot (z odzysku po świecy), wlej wosk i poczekaj chwilę, aż zastygnie. 

>> Kolejne sposoby na następnej stronie <<

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje