Reklama

Reklama

Jak zwalczyć mrówki w mieszkaniu?

Mrówki to niewielkie insekty, które często znajdują drogę do naszego mieszkania. Poszukują pożywienia oraz korzystnej temperatury do rozwoju. Często zdarza się, że zagoszczą w naszych domach na dobre. Jak pozbyć się ich raz na zawsze?

Pierwszym krokiem jest znalezienie miejsca, przez które dostają się do domu. Warto rozejrzeć się po mieszkaniu i znaleźć konkretne ścieżki, którymi się poruszają. Zdarza się, że przedostają się przez drzwi, ramę okienną lub niewielkie dziury w ścianach.

Reklama

Gdy już znajdziesz szczelinę,trzeba podjąć odpowiednie kroki, aby ją zlikwidować i w ten sposób zapobiec dalszemu przedostawaniu się mrówek do twojego domu.

Jak zniszczyć gniazdo?

Pobaw się w detektywa i podążaj za owadami. Zazwyczaj przechadzają się one tymi samymi ścieżkami, więc łatwo dotrzeć do ich gniazda. W ten sposób możesz umieścić truciznę na ich szlaku, którym podąża większość z nich.

Przygotuj kilka przynęt, które przyciągną dużą ilość mrówek. Może to być miód, owoce, a nawet coś smażonego.. Pamiętaj o czystości pomieszczenia, żeby zlikwidować inne źródła pożywienia. Najważniejsze, aby pozostała tylko przygotowana przez nas przynęta. Kolejnym etapem będzie dodanie trucizny.

Może być to preparat owadobójczy lub specjalny przeznaczony do walki z mrówkami. Pamiętaj, aby nie miał on styczności z dziećmi oraz ze zwierzętami. Taki proces może trwać dni, a nawet tygodni aby wyeliminować całe gniazdo.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje