Reklama

Reklama

Jak zadbać o trawnik jesienią?

Jeżeli chcesz, aby twój trawnik przetrwał zimę w jak najlepszej kondycji, musisz o niego zadbać jeszcze jesienią. Zanim temperatura spadnie poniżej zera, przygotuj się do tego. Zobacz, jakie zabiegi koniecznie powinnaś wykonać w swoim ogrodzie!

Aby trawnik cieszył oko na wiosnę, trzeba zadbać o niego jeszcze jesienią. Jak wiadomo, zima nie jest łatwym czasem dla roślin w ogrodzie. Niskie temperatury nie sprzyjają temu, aby przetrwały do kolejnego roku w dobrej kondycji. O trawnik również powinno się troszczyć również wtedy, kiedy za oknem pojawiają się pierwsze przymrozki.

Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację murawy. Jesienią dobrze jest nawozić trawnik, aby wzmocnić go przed nadejściem zimowych przymrozków. Dobrze jest wybrać do tego celu produkty o dużej zawartości potasu i fosforu, aby zapewnić roślinom odporność i pomóc im przygotować się do zmiany warunków pogodowych. 

Reklama

To nie powinny być takie same nawozy jak te stosowane wiosną czy latem. Tamte mają sporo azotu, a to nie jest potrzebne murawie, kiedy robi się zimno. Z ilością produktów nie należy przesadzać. 

Aby nie zniszczyć ogrodu, należy się stosować do zaleceń producentów. 

Ważne jest również koszenie. Jesienią również nie należy z niego rezygnować, ale nie powinno się robić tego aż tak często, jak w sezonie letnim. Ponieważ trawa jesienią nie rośnie już tak szybko, jak podczas wakacji, można kosić ją rzadziej. 

Wystarczy to robić raz na dwa tygodnie, do czasu aż nadejdą pierwsze przymrozki. Powinno się też regularnie usuwać opadłe liście i obumarłe rośliny za pomocą grabi, aby zapobiegać powstawaniu pleśni.

Zobacz także:


Dowiedz się więcej na temat: trawnik | jesień | ogród

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje