Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak wykorzystać papierowe filtry?

Warto mieć je w domu, nawet gdy nie pijemy kawy. Są niedrogie, bardzo chłonne i ułatwią wiele czynności, nie tylko w kuchni.

Odsącz frytki

Filtry do kawy lub herbaty są miękkie i błyskawicznie absorbują płyny. Świetnie nadają się więc do odsączenia nadmiaru oleju z frytek, racuchów, placków ziemniaczanych. Ustaw filtry w głębokim talerzu lub salaterce jeden obok drugiego. Rozszerz palcami wlot i przekładaj usmażone specjały z patelni wprost do nich.

Reklama

Po użyciu możesz wyrzucić do kosza z odpadami bio, ponieważ większość papierowych filtrów ulega biodegradacji. Sprawdź to w opisie na opakowaniu. Odsączone frytki przełóż do nowego filtra, który posłuży ci jako jednorazowy pojemnik. Możesz także podać w nim dzieciom popcorn albo chipsy.

Wsyp zioła

Papierowe tutki możesz wykorzystać do przygotowania zapachowych woreczków do szafy. Są wystarczająco mocne, aby zastąpić te z tkaniny i dobrze przewodzą zapachy. Wypełnij je suszonymi ziołami, np. lawendą, werbeną, rumiankiem, płatkami róży i zawiąż wstążeczką.

Dla wzmocnienia zapachu skrop zioła olejkiem eterycznym. Gdy stracą zapach, rozwiąż i dodaj kilka kropli świeżego olejku.

Umieść w doniczce

Podstawowym zabiegiem, który przesądza o powodzeniu doniczkowych upraw, jest podlewanie i utrzymywanie odpowiedniej wilgotności podłoża. Przelanie jest dla rośliny bardziej niebezpieczne niż przesuszenie, bo powoduje gnicie korzeni.

Aby temu zapobiec, na dnie doniczki połóż filtr do kawy lub herbaty. Miękka bibuła wchłonie nadmiar wody. Zapobiegnie też zatkaniu otworka doniczki ziemią.

Dowiedz się więcej na temat: Dom | filtry | kawa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje