Reklama

Reklama

Jak wykorzystać jesienne liście?

Jesienne liście często stanowią dla właścicieli ogrodów utrapienie. Polacy nie wiedzą, do czego mogą się przydać, więc decydują się ich pozbyć za wszelką cenę. Okazuje się jednak, że mogą być bardzo przydatne. Zobaczcie, jak je wykorzystać!

Opadające z drzew liście, które lądują w naszych ogrodach, mogą się nam jeszcze przydać. Większość Polaków je grabi, ale nie wszyscy uważają, że to rozwiązanie jest najlepsze. 

Reklama

Oczywiście, jeżeli regularnie dbamy o wygląd naszego ogrodu, nie powinno się ignorować grubej warstwy liści. Warto jest jednak wiedzieć, że liście pozostawione na glebie mogą jej sprzyjać. 

Można nimi zabezpieczyć rośliny, aby nie marzły, a samo przekopanie ziemi razem z liśćmi też bardzo jej służy. Warto wykorzystać je zatem do kompostu. Najbardziej przydadzą się nam zdrowe liście, bo te, które nie są w najlepszej kondycji, raczej nie przysłużą się naszym roślinom. 

Jeżeli postanowimy, że jednak chcemy pozbyć się liści opadających na nasz ogródek, dobrze jest spakować je w specjalnie przeznaczone do tego celu worki lub poszukać w okolicy specjalnych miejsc, gdzie można je wrzucić. 

Nie należy ich za to wypalać, bo to może skończyć się mandatem lub innymi problemami.

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: liście | ogród | dom | jesień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje