Reklama

Reklama

Jak sprytnie powiększyć szafę

Szafa pęka w szwach? Nie musisz od razu wzywać stolarza, aby dorobił dodatkowe półki. Zorganizuj szafę po nowemu, a sama się zdziwisz, ile się w niej jeszcze zmieści nowości z tego sezonu.

Posegreguj ubrania na wiszące i do poskładania. Banał? No to z ręką na sercu powiedz, że nie upychałaś koszul męża do szuflady, bo na wszystkich wieszakach rozwiesił swoje dżinsy. Zanim jednak przystąpisz do dzielenia ubrań w zbiory, pozbądź się tych, których nie nosiłaś przez ostatni rok, dwa lata (na pewno już ich nie włożysz), które są na ciebie za ciasne lub dawno wyszły z mody.

Reklama

Bluzki, koszulki, a już w szczególności swetry i sukienki z dżerseju (zwłaszcza długie) oraz bogato zdobione ładnie złóż i trzymaj na półce albo w szufladzie - powieszone na zwykłym plastikowym wieszaku, mogą się zdefasonować.

Dżinsy i sportowe spodnie (bojówki) ułóż, jedne na drugich, na półce lub w szufladzie - szkoda na nie przestrzeni wieszakowej.

Skarpetki (złożone w pary) schowaj do szuflady. Nie zwijaj ich, jak dotąd, w kulkę - spowoduje to rozciąganie się jednej skarpetki z pary i osłabianie jej elastycznych włókien.

Komplety bielizny pościelowej składaj razem: prześcieradło, poszwę na kołdrę oraz poszewki na poduszki włóż do jednej z poszewek, a zaoszczędzisz na czasie - jednym ruchem wyjmiesz cały komplet.

Ubraniom, które należy wieszać na wieszaku, zafunduj, o ile to możliwe, wieszaki drewniane albo obciągnięte gąbką. Na pewno nie stracą fasonu. Na wieszakach z gąbką zawieś koniecznie ubrania z tkanin śliskich (satyna, jedwab), a nie będą się zsuwać, oraz łatwo się mnących (szyfon, tafta, aksamit) - wyjmiesz je z szafy bez konieczności powtórnego prasowania.

Żakiety i marynarki wieszaj na wieszakach szerokich, wyprofilowanych. Krótkie metalowe lub plastikowe mogłyby zrobić na ramionach żakietu niedające się zaprasować wypustki.

Koszulom i koszulowym bluzkom przed powieszeniem zapnij guziki, aby kołnierzyki i przody koszul się nie pogniotły.

Spódnice wieszaj za specjalne, wszyte do nich tasiemkowe uchwyty lub na wieszakach z "żabkami". Jeśli "żabki" nie są od wewnętrznej strony pokryte gąbką, mogą odznaczyć się na delikatnej spódnicy. Spódnicę chwytaj więc po lewej stronie.

Eleganckie spodnie ze szlachetnej tkaniny wymagają specjalnego wieszaka. Nie masz takiego? Idealnie złożone w kant przewieś przez drewniany wieszak albo pokryty gąbką.

Wykorzystaj nieprzesuwne drzwi szafy: na ich wewnętrznej stronie zamontuj haczyki, na których zawiesisz paski i torebki.

Wciąż brakuje ci miejsca? To niemożliwe! Gdyby jednak... Raz na 3 miesiące rób przegląd szafy. Prawda, jakie to teraz proste?


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje