Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak skutecznie posprzątać dom?

Dla niektórych sama myśl o sprzątaniu jest męcząca, inni podczas tej czynności odprężają się. Sprawdź, co zrobić, aby porządek na stałe zagościł w twoim mieszkaniu.

Ustal w domu miejsce na każdą rzecz i od razu ją tam odkładaj. Z czasem stanie się to codziennym nawykiem. 

Reklama

Codziennie przejdź się przez mieszkanie z koszem. Wkładaj do niego rzeczy, które znajdują się nie tam, gdzie powinny i odłóż je na miejsce. 

Wyrzucaj od razu to, co zbędne: stare gazety, ulotki, próbki kosmetyków. Nie będziesz ich musiała wciąż przekładać z miejsca na miejsce. 

Uprzątaj na bieżąco, co się da, nie czekając na wielkie sprzątanie. Umycie kuchenki po każdym gotowaniu zajmie ci minutę. Jeśli zaś zostawisz plamę z zupy na główne sprzątanie raz w tygodniu, czeka cię długotrwałe szorowanie zaschniętego i przypalonego brudu. Co wieczór przetrzyj blat w kuchni, zlew, uprzątnij ze stołu. Nie zostawiaj niepozmywanych naczyń "na jutro".

Wielkie porządki sobie zorganizuj. Sprzątaj jedno pomieszczenie po drugim, powierzchnię za powierzchnią. Zawsze najpierw czyść to, co na górze (żyrandole, półki pod sufitem), a na końcu umyj podłogę i odkurz dywan.

Nie trać czasu na szukanie środków czystości. Przechowuj je najbliżej miejsca, gdzie zostaną zużyte (w łazience - środki do mycia sanitariatów i glazury, w kuchni - do czyszczenia zatłuszczonych powierzchni). Gdy sprzątasz, wsadzaj preparaty do wiadra z rączką, łatwiej je będzie przenosić. 

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | porządki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje