Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak się wyspać w tropikach?

​Wiemy, że najlepiej się śpi, gdy w sypialni jest jak w jaskini. Chłodno, cicho, ciemno... Ale jak do tego doprowadzić w lecie?

Bardzo dużo pij

Zmień dietę. Zjedz lekką kolację - ciężkostrawna spowoduje szybki wzrost temperatury organizmu. Pod wieczór, tak jak w ciągu całego dnia, pij dużo wody. Także przy łóżku postaw szklankę z wodą. Unikaj napojów z kofeiną i alkoholem. Zamień je na napary ziołowe np. z melisy lub lawendy (1,5 łyżki suszu zalej szklanką wrzątku, po 30 minutach parzenia dodaj odrobinę miodu i sok z cytryny), które mają właściwości wyciszające i gaszą pragnienie.

Rytuały przed snem

Reklama

Pomogą ci schłodzić ciało, co ułatwi uśnięcie. Przede wszystkim zrezygnuj z długich, ciepłych nasiadówek w wannie. Zastąp je chłodnym prysznicem, po którym od razu zrobi ci się rześko. Warto, byś bezpośrednio przed snem dodatkowo schłodziła stopy, bo mają wpływ na temperaturę całego ciała. Możesz na chwilę zanurzyć je w misce z zimną wodą lub założyć skarpety wyjęte prosto z lodówki. 

W co się ubrać do snu? Szkoły są dwie: albo śpij nago, bo wtedy nic cię nie dociepla lub w cienkiej, bawełnianej koszulce, której zadaniem będzie pochłanianie potu. Koło poduszki możesz położyć termofor z wodą, trzymany uprzednio w zamrażarce. Jeżeli go nie masz, starą skarpetę wypełnij suchym ryżem i także zamroź. Efekt będzie podobny. 

>> Jak zastąpić klimatyzację? Czytaj na kolejnej stronie <<

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje