Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak się chronić przed alergią na kurz

Zawdzięczamy go roztoczom. Tym niewidocznym gołym okiem drobinkom, które żyją w naszym domowym kurzu, materacach, łóżkach, pościeli, dywanach, firanach oraz zasłonach.

Żywią się ludzkim i zwierzęcym naskórkiem. Produkują odchody, które są alergenami. Stąd nasze kiepskie samopoczucie: katar, kaszel oraz ból głowy. Niestety, całkiem się ich ze swojego otoczenia nie pozbędziemy. Ale możemy poznać wroga lepiej i postarać się jakoś z nim walczyć. Bo jest to możliwe.

Reklama

 

Cztery polecane metody

Roztocza kurzu domowego giną, kiedy jest sucho, przewiewnie i chłodno. Dlatego jedną z najprostszych metod pozbycia się ich jest regularne codzienne wietrzenie pomieszczeń (minimum 2-3 godziny), bez względu na porę roku.

Drugim skutecznym sposobem jest unikanie suszenia ubrań wewnątrz mieszkania, zwłaszcza w sypialni i pokojach dziennych. Jeżeli nie masz innej możliwości otwórz okna i zamknij drzwi w pokoju, w którym rozwiesiłaś pranie.

Trzecią metodą jest usunięcie wszystkich tzw. łapaczy kurzu, czyli np. suszonych kwiatów, pluszowych zabawek itp.

Czwartą - jest regularne stosowanie specjalistycznych preparatów. Zawierają one taki zestaw składników, które które niszczą alergeny na minimum 6 miesięcy.
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje