Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Jak równo powiesić obraz

Nie masz problemu z wbijaniem gwoździ, ale nie udaje ci się prosto zawiesić obrazków na ścianie? Wykorzystaj nasze sposoby i sztuczki stosowane w galeriach.

Przygotuj narzędzia

Zanim sięgniesz po młotek, dobrze się zastanów, gdzie chcesz powiesić obrazy i jak je rozmieścić.

Reklama

Przygotuj potrzebne rzeczy (w zależności od sposobu wieszania malowideł): 

- długa linijka lub miarka stolarska, krawiecka

- ołówek, plastelina

- młotek, gwoździe, haczyki

- taśma - zwykła lub dwustronnie klejąca, ewentualnie rzepy

Trick z plasteliną

Zmierz górną krawędź obrazu i dokładnie na środku ramy przyklej kulkę plasteliny. Jeśli w ramie jest otworek do zawieszenia lub przytwierdzony do niej zaczep, plastelinę przyklej właśnie w miejscu, gdzie się znajduje. Przyłóż obraz do ściany i dociśnij. Plastelina zostanie na ścianie. Wbij w nią gwóźdź. Oderwij plastelinę i zawieś obraz. Jeśli obawiasz się, że podczas wbijania gwoździa może odpaść tynk, w miejsce kulki przyklej na krzyż zwykły przylepiec i dopiero wtedy wbij gwóźdź.

Sposób z taśmą

Większe obrazy powinny mieć dwa zaczepy, aby pewniej wisiały na ścianie. Poproś kogoś, by przyłożył obraz do ściany w wybranym przez Ciebie miejscu. Sprawdź poziomicą, czy równo wisi. Jeśli tak, zaznacz ołówkiem miejsce przylegania górnej krawędzi (narysuj linię). Odwróć obraz i odmierz kawałek taśmy od środka jednego zaczepu do środka drugiego. Przyklej taśmę do ściany w zaznaczonym ołówkiem miejscu. Na jej końcach wbij gwoździe lub wkręć haczyki. Usuń taśmę i zawieś obraz. Możesz także wykorzystać sposób z plasteliną, przyklejając po jednej kulce do każdego zaczepu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje